وزیر پاکستان و بنگلادش صدای خود را برای عذرخواهی رسمی برای کشتار سال 1971 بلند کرد – بنگلادش خواستار عذرخواهی رسمی از پاکستان برای نسل کشی انجام شده در جنگ آزادیبخش در بنگلادش در سال 1971 است.

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

داکا
پاکستان هنوز از کشتار سال 1971 در بنگلادش عذرخواهی نکرده است. پنجاه سال بعد ، وزیر امور خارجه ایالت بنگلادش ، شهریار علم ، بار دیگر از پاکستان عذرخواهی کرد. وی این درخواست را در دیدار با عمران احمد صدیکی ، سفیر تازه منصوب پاکستان در بنگلادش مطرح کرد. گفته می شود که در جریان جنگ آزادی 1971 در بنگلادش ، حدود 3 میلیون بنگلادشی بی گناه توسط ارتش پاکستان کشته شدند.

وزیر بنگلادشی خواستار عذرخواهی رسمی از پاکستان شد
شهریار علم ، وزیر بنگلادش ، از عمران احمد صدیکی ، سفیر پاکستان خواسته است تا علاوه بر عذرخواهی رسمی برای جنگ آزادیبخش پاکستان در بنگلادش در سال 1971 ، عقب نشینی شهرک نشینان پاکستانی در بنگلادش و حل و فصل مسئله تقسیم اموال را تکمیل کند و وی خواستار دسترسی بیشتر شد. محصولات بنگلادش در پاکستان برای رفع موانع تجاری. در حال حاضر ، تراز تجاری بین دو کشور برای پاکستان سودمندتر است.

ارتش پاکستان به دستور یحیی خان کشته شد
نخست وزیر بنگلادش شیخ هاسینا در سخنرانی خود در سازمان ملل در سال 2017 حقیقت تلخی را در مورد کشتار ارتش ژنرال یحیی خان به جهانیان ارائه داد. وی به پاکستان روی آورد و گفت ارتش یحیی خان در سال 1971 یک عملیات نظامی فجیع را آغاز کرد و در یک کشتار در طول جنگ آزادی سه میلیون انسان بی گناه را کشت. ارتش پاکستان نیمه شب 25 مارس 1971 حمله غافلگیرانه ای را به بنگلادش ، سپس پاکستان شرقی آغاز کرد ، پس از آن جنگ آغاز شد و جنگ در 16 دسامبر به پایان رسید. به طور رسمی ، این جنگ 9 ماهه باعث کشته شدن 3 میلیون نفر شد. هاسینا گفت که در مبارزات آزادیخواهانه 1971 ما شکل نهایی نسل کشی را دیدیم.

“20،000 زن از بنگلادش مورد سو explo استفاده قرار می گیرند”
در جنگ 9 ماهه آزادی علیه پاکستان ، 30 میلیون انسان بی گناه کشته و بیش از 20 هزار زن توسط ارتش یحیی خان مورد بهره برداری قرار گرفتند. وی گفت: “ارتش پاکستان از 25 مارس که آغاز کشتار سال 1971 بود ، نورافکن انزجارآمیز عملیات را آغاز کرد.” روشنفکران به طرز فجیعی کشته شدند. در حقیقت ، ارتش پاکستان کشتار روشنفکران بنگلادشی را آغاز کرد تا شورشی به رهبری بنگاباندو را در هم بشکند. به این ترتیب ، نویسندگان ، معلمان ، پزشکان ، دانشمندان را شبانه از خانه های خود بیرون آورده و به طرز وحشیانه ای کشته اند. دو میلیون مادر و خواهر پسران و برادران خود را از دست دادند.


رنجیلا یحیی خان الکل و زنان را دوست داشت
یحیی خان مسئول الکل و زنان مسئول قتل 3 میلیون نفر در بنگلادش بود. طبق گزارش های بی بی سی ، یحیی خان را “مرد بانو” می نامند. یحیی خان با زنان زیادی دوست بود. نزدیکترین دوست دیکتاتور پاکستان اکلیم اختر معروف به “ژنرال رانی” بود. مالكا ترانوم نور جهان را یحیی خان نوری می نامید. نور جهان همچنین یحیی را ‘سرکار’ نامید. یحیی خان دیکتاتوری رنگارنگ و عاشق مشروبات الکلی بود. یحیی خان ساعت 8 شب مشروبات الکلی را شروع کرد و تا ساعت 10 کاملاً از کنترل خارج شد. این دلیل عدم اجرای دستورات وی بود که پس از ساعت 10 شب صادر شد.

[ad_2]