وزیر قانونی بنگلادش می گوید خالدا ضیا اگر می خواهد برای معالجه به خارج از کشور برود باید به اشتباهات خود اعتراف کند

جولای 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • وزیر بنگلادش می گوید خالدا ضیا ، نخست وزیر پیشین ، باید شرایط خروج از کشور را بپذیرد
  • وی گفت که اگر می خواهد برای معالجه به خارج از کشور برود ، پس مجبور شد اعتراف کند که عمل اشتباهی انجام داده است
  • پیش از این اعضای حزب خالده ادعا کرده بودند که دولت از خروج آن از کشور جلوگیری می کند.

داکا
یک وزیر ارشد بنگلادشی گفته است که اگر خالدا ضیا ، نخست وزیر سابق بخواهد برای معالجه به خارج از کشور برود ، باید تخلفات خود را بپذیرد و از رئیس جمهور عذرخواهی کند. پیش از این اعضای حزب نخست وزیر سابق ادعا کرده بودند که دولت وی به دلایل سیاسی مانع خروج وی از کشور برای مراقبت های پزشکی بهتر می شود.

کمیته دائمی حزب ملی گرای بنگلادش هفته گذشته از دولت خواست که به رئیس جمهور 76 ساله حزب ، ضیا اجازه دهد فوراً برای معالجه بهتر به خارج از کشور سفر کند. دیلی استار بنگلادش گزارش داد ، آنیس الحق وزیر دادگستری روز چهارشنبه در پارلمان گفت: “ضیاia باید مرتکب تخلفات خود شود و از رئیس جمهور بخاطر رفتن به خارج از کشور برای معالجه عذرخواهی کند.”

مبتلا به عوارض بعد از عروق کرونر
هاک گفت اگر کسی مقررات قانونی دیگری برای این کار پیدا کند ، حرفه خود را کنار می گذارد. میرزا فهر الاسلام علمگیر دبیرکل BNP هفته گذشته گفت: “AFM Siddiqui ، رئیس شورای پزشکی که برای نظارت بر درمان وی تشکیل شده بود ، گفت که ضیا از COVID-19 بهبود یافته است اما پس از Covid از عوارض رنج می برد.” او هنوز در خطر نیست. علمگیر گفته بود که برای درمان بهتر کبد و سایر عوارض وی باید به خارج از کشور منتقل شود.

قانونگذاران BPN هارون الرشید و مشرف حسین می گویند که دولت به دلایل سیاسی اجازه نمی دهد ضیا به خارج از کشور برود. در پاسخ به این ادعاها ، وزیر قانونی گفت كه اعضای خانواده ضیا درخواست آزادی وی را داده اند و گفته اند كه وی را باید به خارج از كشور منتقل كنند ، “اما در پرونده خود به هیچ یك از موارد قانون اشاره نكرده است.” ما فرجام خواهی را تحت بند 401 (قانون مجازات) در نظر گرفتیم و مجازات وی با دو شرط به حالت تعلیق درآمد و آزاد شد.

آرتروز ، دیابت و مشکلات چشمی
وی گفت که برای درمان وی در خانه دو شرط وجود دارد و معالجه وی در این کشور انجام می شود. به گفته وزیر ، خانواده ضیا این شرایط را پذیرفتند و او را از زندان بیرون آوردند. در تاریخ 25 مارس سال گذشته ، در میان شیوع ویروس کرونا ، نخست وزیر دو بار ضیاia از زندان به مدت شش ماه آزاد شد و حکم وی در دو پرونده فساد به حالت تعلیق درآمد. از آن زمان ، مدت صدور چندین بار تمدید شده است. سه روز پس از اینکه برای دومین بار به ویروس کرونا آلوده شد ، ضیا در 28 آوریل در بیمارستان بستری شد. پیش از این ، وی در 11 آوریل آلوده شده بود. وی دارای آرتروز ، دیابت و مشکلات چشمی است. وی در تاریخ 19 ژوئن از بیمارستان مرخص شد.

[ad_2]