وزیر خارجه جدید ایالات متحده Blinken در عمل ، همسایگان و دوستان را به محض روی کار آمدن فرا می خواند – آنتونی بلینکن به ما سوگند یاد می کند وزیر امور خارجه جانشین مایک پمپئو

ژانویه 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
وزیر خارجه جدید ایالات متحده آنتونی بلینکن این مسئولیت را به عهده گرفت. وی جایگزین مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه در دولت ترامپ می شود. بگذارید مایک پمپئو نیز رئیس سازمان سیا باشد. بلینکن همچنین از سال 2013 تا 2015 معاون مشاور امنیت ملی و از 2015 تا 2017 معاون وزیر امور خارجه در دوران ریاست جمهوری اوباما رئیس جمهور سابق بود.

به محض روی کار آمدن با کشورهای همسایه تماس بگیرید
هنگامی که بلینکن وزارت امور خارجه ایالات متحده را به دست گرفت ، وی از همسایگان مکزیک و کانادا و همچنین دو متحد آسیایی خود ، کره جنوبی و ژاپن خواست و کارزاری را برای تمدید دیپلماسی آمریکا آغاز کرد.

دیدگاه دولت بایدن در مورد اقیانوس آرام هند
درخواست بلینکن از همکارانش در کره جنوبی و ژاپن ، متحد دیرینه رئیس جمهور بایدن ، نشانه این است که دولت بایدن به منطقه هندو-اقیانوس آرام توجه زیادی نشان می دهد ، که توسط دولت اوباما و دولت سابق آغاز شد. از دولت ترامپ روز سه شنبه ، بلینکن ، 58 ساله ، اندکی پس از تأیید نام سنای ایالات متحده توسط کارول ز. پرز سوگند یاد کرد. وی معاون وزیر خارجه وزارت امور خارجه برای مدیریت پرز است.

پذیرایی رسمی چهارشنبه برگزار می شود
پذیرش رسمی در وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در Blinken برگزار می شود. وی در توییتر خود نوشت که ما برای پیشرفت منافع و ارزشهای خود در جهان انرژی جدیدی به دیپلماسی آمریکا می دهیم. وی گفت که رهبری آمریکا مهم است و ما این توانایی منحصر به فرد را داریم که متحدان خود را برای پاسخگویی به چالش های امروز متحد کنیم. ما با هم همکاری خواهیم کرد تا رویکرد رئیس جمهور بایدن در سیاست خارجی را که موجب ارتقا security امنیت ، رفاه و ارزش های آمریکا است و برای مردم آمریکا مثمر ثمر است ، اعمال کنیم.

[ad_2]