وزوز امواج گرانشی: وزوز جهان توسط امواج گرانشی: صدای وزوز امواج گرانشی

ژانویه 18, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسرار زیادی در جهان ما وجود دارد که تا حدی حل شده است ، اما هر روز یک کشف جدید حواس افراد را منفجر می کند. یک مطالعه ادعا می کند که پاسخ س theالات مربوط به نوع دیگری از موج گرانشی تاکنون دیده شده است. در حقیقت ، دانشمندان سیگنالی پیدا کرده اند و اعتقاد بر این است که شواهد موجود در مورد این امواج شبیه صدای “ما” است. بدیهی است که این صدا نیست ، زیرا هیچ محیطی وجود ندارد که صدا را در فضا تولید کند. این سیگنال می تواند توسط امواج گرانشی ایجاد شود. (LIGO)

این “صدا” چیست؟

این صدا که پس زمینه امواج گرانشی تولید شده طی فرآیندهای نجومی بیشمار نامیده می شود ، در جهان طنین انداز است ، اما ساختارشکنی تقریباً غیرممکن است. با این حال ، جوزف سیمون ، فیزیکدان نجومی از دانشگاه کلرادو بولدر و NASAGravCalibration می گوید داده های قوی از صدا پیدا شده است. وی گفت که این سیگنال در کل مشاهده وجود داشت. بنابراین برای اینکه ادعا کنیم از کجا آمده است ، باید بیشتر بررسی شود. (Caltech)

این سیگنال از کجا آمده است؟

تیم های بین المللی در تلاشند این سیگنال را از امواج گرانشی تأیید یا رد کنند. اگر واقعاً از جانب آنها به وجود آمده باشد ، موفقیت بزرگی در زمینه امواج گرانشی خواهد بود. شاید روند یا تخصص جدیدی پیدا شده باشد. این سیگنال از نوعی تپ اختر ستاره ای مرده ناشی می شود. اینها ستاره های نوترونی هستند که به گونه ای هستند که پرتوی از امواج رادیویی از قطب های آنها ساطع می شود. این چشمک زن ها به قدری دقیق هستند که می توان از تغییرات موجود در آنها برای مطالعه جهت یابی و جاذبه استفاده کرد. (اعتبار: N. Fischer، H. Pfeiffer، A. Buonano (انستیتوی فیزیک گرانشی مکس پلانک) ، شبیه سازی اتصال فضاهای eXtreme (SXS))

چرا این کشف مهم است؟

امواج گرانشی بر اسپینل ناشی از تپ اختر تأثیر می گذارند و در حال مطالعه است. تغییرات همزمان در چندین تپ اختر نشانگر زمینه است. دانشمندان سیگنال خاصی پیدا نکرده اند. او صدایی پیدا کرد که در هر تپ اختر متفاوت است اما خصوصیات یکسانی دارد. اعتقاد بر این است که منبع این امواج ممکن است یک سیاهچاله عظیم باشد. پایه این امواج را می توان در ادغام دو سیاهچاله ، در امواج تولید شده بلافاصله پس از انفجار بزرگ جستجو کرد. با توجه به این احتمالات ، این کشف بسیار ویژه در نظر گرفته شده است.

[ad_2]