واکسن کرونا ویروس چین: چین به دلیل تأخیر در تحویل واکسن کرونا ویروس انتقاد کرد: انتقاد از تاخیر در تحویل واکسن کرونا ویروس چینی

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
چین که به عنوان مرکز اپیدمی ویروس کرونا شناخته می شود ، معتقد است که با انتقال واکسن به سایر کشورها ، حواس دیگران را پرت خواهد کرد. با این حال ، طرح وی نتیجه عکس دارد و کشورهایی که وی به آنها وعده واکسن داده است از تأخیر در زایمان شکایت دارند. وی حتی به واکسن سایر کشورها به چین اعتماد نکرد و اکنون چاره ای جز صبر ندارد.

طبق گزارش نیویورک تایمز ، حداقل 24 کشور قبلاً معاملات واکسن با چین را امضا کرده اند. بیشتر آنها کشورهای در حال توسعه بودند که شانسی دوم نداشتند ، زیرا کشورهای ثروتمند ابتدا باید با دوز واکسن Pfizer و Moderna مقابله می کردند.

تأخیر در ارسال محموله
برزیل و ترکیه اکنون شکایت دارند که دوزهای درخواستی خود را دریافت نمی کنند. به دلیل این تاخیر ، او به دلیل نشسته در چین با مشکل روبرو شده است. با این حال ، برزیل واکسن AstraZeneca را از هند ارسال کرد. در همان زمان ، بحثی در برزیل آغاز شد که چین عمداً تحویل را به تأخیر می اندازد زیرا می خواست جائر بولسونارو را به دلیل موضع گیری در برابر چین مجازات کند.


دلیل چین چیست؟
براساس این گزارش ، اکنون چین به تقاضای داخلی اشاره دارد. با افزایش موارد اخیر در آنجا ، کاهش عرضه بین المللی و همچنین جمعیت آن ضروری است. در همین حال ، رئیس اتاق بازرگانی برزیل ، رودریگو مایا می گوید چین روند فنی را مقصر این تاخیر دانسته است. از طرف دیگر ، سینوواک کار در تولید و بسته بندی واکسن ها را اعلام کرد. در جاهایی که کارخانه وی واقع شده است ، محدودیت هایی به دلیل رشد موارد کرونا وجود دارد. در چنین شرایطی کمبود کارگر وجود دارد.

خشم عمومی
پیش از این ، این کشورها با این س wereال روبرو بودند که چرا ، اگرچه تأثیر کمتری دارد ، اما به واکسن چینی اعتماد می شود؟ هنوز هیچ داده ای برای اثبات اثر Sinopharm و Sinovac وجود ندارد. واکسن چینی نیز ارزان تر از سایر گزینه ها نیست. همچنین در کشورهایی مانند فیلیپین نارضایتی وجود دارد.

[ad_2]