واکسن تقویت کننده کروناویروس: واکسن کرونا مورد نیاز است: واکسن کرونا مورد نیاز است

آگوست 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
شیوع روزافزون انواع جدید کروناویروس تعدادی س questionsال در مورد سطح حفاظت حتی پس از واکسیناسیون ایجاد می کند-آیا تغییر شکل های ویروس SARS-CoV-2 حفاظت ارائه شده توسط واکسن را به خطر می اندازد؟ ویلیام پتری ، میکروبیولوژیست و متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه ویرجینیا ، به سوالات متداول در مورد واکسن ها پاسخ می دهد و آنها را در 6 نکته توضیح می دهد.

1. تقویت کننده واکسن چیست؟
تقویت کننده یک واکسن با دوز اضافی است که برای حمایت از سیستم ایمنی در برابر ویروس طراحی شده است. این روند طبیعی است ، زیرا ایمنی ما به طور طبیعی می تواند با گذشت زمان ضعیف شود. به عنوان مثال ، واکسن آنفولانزا باید هر سال و واکسن دیفتری و کزاز هر ده سال تکرار شود.

واکسنی که در حین تقویت کننده تزریق می شود اغلب همان واکسن اول است. اما این لزوماً اینطور نیست – هنگامی که ویروس مورد نظر شروع به توسعه سریع می کند ، واکسن آن باید به طور مرتب تغییر کند تا سازگار شود.


2. آیا اکنون به یادآوری برای COVID نیاز داریم؟
در ایالات متحده در اوایل ژوئیه ، پس از چندین ماه کمپین واکسیناسیون فشرده ، هیچ مقام بهداشتی (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، سازمان غذا و دارو و کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی) مایل نیستند.

3. چرا هنوز واکسیناسیون توصیه نمی شود؟
حتی اگر مزایای واکسن ابدی نباشد ، هنوز اثر واکسن در مورد COVID-19 محو نشده است.

این امر به ویژه به این دلیل است که همه واکسن های تایید شده در حال حاضر علیه COVID-19 ایمنی خوبی ایجاد می کنند.

مطالعات دیگر همچنین نشان می دهد که این واکسن ها ، حتی اگر لزوماً از عفونت جلوگیری نکنند ، تا حدی از آنها محافظت می کند ، از جمله محافظت در برابر انواع نوظهور ویروس کرونا. برای جانسون و جانسون ، 73 and و 82 e اثر در برابر بتا شدید در 14 و 28 روز پس از تزریق مشاهده شد. برای Pfizer ، نتایج اولیه بازده 88 compared را در مقایسه با نوع دلتا نشان می دهد.


4. چگونه می توانم بفهمم که نیاز به واکسیناسیون مجدد است؟
یکی از شاخص های نیاز به تقویت کننده ها ، اپیدمی فزاینده در میان واکسینه شده است. تاکنون ، واکسن ها تا حد زیادی م effectiveثر بوده اند … اما سطح دقیق ایمنی فردی که آنها ارائه می دهند هنوز در حال ارزیابی است.

برای ارزیابی این مصونیت ، محققان توجه خاصی به برخی آنتی بادی های ناشی از واکسن دارند – آنهایی که پروتئین های خاردار را تشخیص می دهند که به ویروس کرونا اجازه ورود به سلول ها را می دهد و از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود.

در حمایت از این ایده ، یک مطالعه نشان می دهد که واکسن های mRNA (Pfizer و Moderna) که به نظر م effectiveثرتر می رسند ، سطوح بالاتری از آنتی بادی ها را در خون نسبت به واکسن های آدنوویروس (جانسون و جانسون و استرازنکا) تولید می کنند. یک مطالعه اولیه همچنین نشان داد که پس از تزریق واکسن AstraZeneca ، بیماران قبل از Covid-19 سطح پایین تری از آنتی بادی ها در برابر خار را خواهند داشت.

البته ، کادر پزشکی اکنون مایلند به انجام آزمایش خون بر روی بیماران خود ادامه دهند ، که می تواند به طور قابل اعتماد سطح حفاظت آنها را در برابر COVID-19 اندازه گیری کند. این امر نیاز به واکسیناسیون مجدد را آشکار می کند.


5- آیا وجود سیستم ایمنی ضعیف نیاز به تقویت کننده را افزایش می دهد؟
کسانی که ایمنی ضعیفی دارند واقعاً نیاز به تقویت کننده دارند. یک مطالعه نشان داد که 39 نفر از 40 بیمار پیوند کلیه و یک سوم بیماران دیالیزی پس از واکسیناسیون تولید آنتی بادی قابل تشخیص ندارند.

این بدان معنا نیست که واکسیناسیون برای افراد واکسینه شده مفید نیست. حداقل یک مطالعه نشان داده است که تقویت کننده می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد – در صورتی که دو دوز اول آنتی بادی ها را تشخیص ندهند ، یک سوم بیماران پیوندی که با Pfizer یا Moderna واکسینه شده اند ، و در سومین مورد ، یک واکنش ایمنی ایجاد می شود.

6. آیا من نیاز به همان واکسن اولین تزریق تقویت کننده دارم؟
زیاد محتمل نیست. همچنین نشان داده شده است که واکسن های mRNA (مانند واکسن های Pfizer و Moderna) می توانند با واکسن های آدنوویروسی (مانند AstraZeneca) بدون از دست دادن کارایی ترکیب شوند.

(گفتگو ، ویلیام پتری ، استاد پزشکی ، دانشگاه ویرجینیا ریچموند)

به روز رسانی نماینده Corona MP: با مثال انگلستان ، شیوراج در مورد Corona هشدار داد ، ببینید


تجربه خستگی بیش از حد یکی از علائم اولیه COVID است ، به ویژه نوع دلتا ویروس. متأسفانه ، این یکی از علائمی است که بهبود آن هفته ها یا حتی ماه ها طول می کشد. در واقع ، در این مدت بدن نه تنها مشغول تولید آنتی بادی است ، بلکه آن را به طور کامل تخلیه می کند. به هر حال ، خستگی در بیماری های ویروسی شایع است. اما مبارزه با خستگی و ضعف با COVID-19 علامتی است که به استراحت بیشتری نیاز دارد.

[ad_2]