واکسن تاج شارون چینی برای مسلمانان؟ عالی ترین نهاد اسلامی اندونزی دین را تأیید می کند

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • بهترین سازمان مذهبی اندونزی واکسن ویروس کرونا را تایید می کند
  • در کشورهای اسلامی بحث در مورد حلال یا مضر بودن واکسن تاج وجود دارد
  • مظنون به یافتن گوشت خوک در بسیاری از واکسن ها ، اسلام حرام تلقی می شود

جاکارتا
استفاده از ژلاتین خوک (گوشت خوک) در واکسن ویروس کرونا باعث بحث در بسیاری از کشورهای مسلمان جهان شده است. در همین حال ، نهاد عالی مذهبی اندونزی ، بزرگترین کشور مسلمان نشین جهان ، واکسن سینوواک چین را تأیید کرده است. شورای علمای اندونزی روز جمعه اعلام کرد که واکسن Kovid-19 برای مسلمانان حلال است.

دولت اندونزی واکسن چینی را تأیید نکرده است
تنظیم کننده دارویی اندونزی گفته است که قبل از تأیید استفاده از واکسن چینی ، آزمایشات بالینی و نتایج آزمایشات خود در برزیل و ترکیه را مطالعه خواهد کرد. آزمایش واکسن کروناواک طبق داده های رسمی هر دو کشور ، واکسن کرونا چینی 50 درصد در برزیل و 91.25 درصد در ترکیه مثر است.

عالی ترین نهاد اسلامی امارات نیز تأیید کرد
پیش از اندونزی ، شورای فتوی امارات متحده عربی ، عالی ترین نهاد اسلامی در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، واکسن کرونا را بدون پذیرفتن نام یک کشور یا شرکت توجیه کرد. این نهاد عالی امارات متحده عربی ، علی رغم استفاده از ژلاتین خوک ، آن را برای مسلمانان قانونی توصیف کرده بود. رئیس شورای شیخ عبدالله بن بایا گفت که واکسن ویروس کرونا می تواند از تحریم های اسلامی جدا باشد در صورتی که گزینه دیگری وجود ندارد. اولویت اول همه ما نجات جان انسان است.

واکسن تاج چینی این کشور را تحت تأثیر قرار می دهد ، 50 مورد در برزیل و 91٪ در ترکیه موثر است
چرا در کشورهای مسلمان سر و صدا درباره واکسن ایجاد شده است؟
ژلاتین گوشت خوک اغلب در واکسن ها استفاده می شود و همین امر باعث افزایش نگرانی مسلمانان در مورد واکسیناسیون شده است. استفاده از محصولات ساخته شده از گوشت خوک طبق قوانین اسلامی ممنوع شناخته شده است. بر اساس این گزارش ، از ژلاتین ساخته شده از استخوان های گوشت خوک ، چربی یا پوست برای محافظت از واکسن برای مدت طولانی استفاده می شده است. مسلمانان گمان می کنند که تولیدکنندگان واکسن نیز از آن در محصولات خود استفاده کرده اند.

بدن اسلامی این تصمیم مهم امارات را برای استفاده از گوشت خوک در واکسن COVID توجیه می کند
اندونزی و مالزی در حال آماده سازی خرید واکسن چینی هستند
اندونزی و مالزی آماده خرید مقادیر زیادی واکسن چینی Synovac Corona هستند. با این حال ، شرکت چینی سازنده آن هنوز اظهار نکرده است که آیا از گوشت خوک استفاده می کند یا خیر. سپس سر و صدایی به صدا درآمد. شورای علمای اندونزی ، عالی ترین نهاد روحانیون مسلمان در اندونزی ، خواستار صدور گواهینامه حلال برای واکسن چینی Sinovec شده است. از آن زمان بسیاری از روحانیون دیگر اعتراض کردند.

[ad_2]