وام عمران خان CPEC پاکستان: عمران خان با گرفتن وام CPEC Pak را مستعمره چین می کند

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عمران خان نیازی آمادگی کامل را برای مشارکت پاکستان در دام بدهی ها فراهم کرده است
  • وضعیت این است که عمران باید روی هویت بنیانگذار کشور ، جینا شرط ببندد.
  • اکنون پانگال پاکستان برای پرداخت بدهی خود باید وام بگیرد

اسلام آباد
نخست وزیر عمران خان نیازی که با وعده ایجاد پاکستان جدید به قدرت رسید ، مقدمات کامل را برای به دام انداختن بدهی های کشور فراهم کرده است. اوضاع این است که عمران خان باید هویت بنیانگذار کشورش ، محمد علی جینا را نیز بدهد. اکنون پانگال پاکستان برای پرداخت بدهی خود باید وام بگیرد. این پاکستانی پاکستانی اکنون در بالای توییتر است و مردم می گویند که پاکستان مستعمره چین خواهد شد.

#PakBecomingChonyColony در بالای توییتر است. نه تنها این ، مردم به این دلیل اشاره دارند که راهرو اقتصادی چین و پاکستان و فساد گسترده در آن به حومه پاکستان تبدیل شده است. در واقع ، به دلیل فساد شرکت های چینی با کمک ارتش پاکستان در CPEC ، اکنون سوالاتی در مورد کل این پروژه مطرح شده است. پیش از این این پروژه حدود 46 میلیارد دلار بود که اکنون به حدود 87 میلیارد دلار رسیده است.
اکنون پاکستان “هویت” جینا را تعهد می کند ، عمران خان 500 میلیارد روپیه وام می گیرد
تاکنون وام های جدید به پاکستان با 5.7 میلیارد دلار
به همین دلیل بسیاری از کارشناسان این سال را مطرح می کنند که پاکستان نباید مانند دولت انگلیس یکبار دیگر برده چین شود. پاکستان که با یک بحران اقتصادی شدید روبرو است ، به مرز ورشکستگی رسیده است. بقیه اقتصاد پاکستان توسط ویروس کرونا شکسته شده است. پاکستان که در آستانه بنگال قرار دارد ، مجدداً وام جدیدی به ارزش 1.2 میلیارد دلار (87،56،58،00،000 Rs) برای مدیریت اقتصاد خود گرفته است. با این میزان بدهی جدید ، پاکستان تاکنون وامهای جدیدی به مبلغ 5.7 میلیارد دلار (4،16،01،73،50،000،000 ریال) در نیمه اول سال مالی جاری جمع آوری کرده است.
عمران خان پس از وام وام می گیرد ، “مرد فقیر” یک “برنامه نجات” را از پاکستان ، چین ، به عربستان سعودی می برد
عربستان و امارات نیز از پاکستان درخواست وام کرده اند

در همان زمان ، عمران خان نخست وزیر ، دولتهای قبلی را مقصر شرایط اقتصادی شکننده کشور ، حتی پس از دو سال و نیم اداره دولت می دانست. اوضاع در پاکستان به حدی رسیده است که حتی دولت عمران خان برای پرداخت حقوق کارمندان دولت مجبور به دستکاری است. عربستان سعودی و امارات ، بزرگترین “اهدا کننده” پاکستان ، به دنبال بازپرداخت میلیاردها دلار بدهی هستند. در همین زمان ، چین ، یک دوست همیشه سبز پاکستان ، نیز تمایلی به وام دادن به پاکستان ندارد.
چین عمران خان فقیر را به پاکستان نشان می دهد و خواستار تضمین اضافی قبل از وام است
پاکستان با نرخ بهره بالا وام می گیرد
وزارت اقتصاد پاکستان بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که در ژوئیه-دسامبر سال مالی 21-202 ، دولت عمران خان 5.7 میلیارد دلار وام خارجی از چندین منبع مالی دریافت کرده است. در ماه دسامبر ، دولت پاکستان 1.2 میلیارد دلار از خارج از کشور دریافت کرد ، از جمله 434 میلیون دلار از بانک های تجاری با نرخ بهره بالا گرفته شده است.
پنگال پاکستان برای نجات هواپیماهای توقیف شده در مالزی 51 کرور روپیه پرداخت ، این یک توهین بین المللی بود
عمران خان ، دولت های قبلی را مقصر می داند

کل بدهی پاکستان به دلیل اصلاحات ضعیف اقتصادی توسط دولت عمران خان ، با رشد 5/11 درصدی در سال به 35/8 تریلیون روپیه در پایان سال 2020 رسیده است. سپس وزارت دارایی پاکستان ، ضمن اینکه اشتباهات خود را با دولت های قبلی مرتکب شد ، گفت که این کشور به دلیل سیاست های غلط اقتصادی دولت قبلی با نرخ ارز بیش از حد و استقراض بیش از حد مواجه است.

[ad_2]