هیئت وزیران انگلیس بلوک های انتشار در تقسیم هند را مسدود کرده است: آیا راز انگلیس ، هند و ادوینا در دفتر خاطرات Mountbatten برای عموم افشا نمی شود؟

می 16, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • انگلیس از چاپ خاطرات و نامه های لرد مونت باتن و ادوینا جلوگیری کرد
  • اندرو لوونی ، نویسنده ، چهار سال وقت و هزینه صرف انتشار این نامه ها کرد.
  • کابینه انگلیس و دانشگاه ساوتهمپتون تلاش کرده اند.

لندن
دولت انگلیس بار دیگر از انتشار خاطرات و نامه های آخرین نایب السلطنه هند ، لرد مونت باتن ، و همسرش ادوینا مونت باتن خودداری کرد. اندرو لونی نویسنده چهار سال و دو و نیم میلیون روپیه صرف این نامه ها و خاطرات روزانه كرد. کابینه انگلیس و دانشگاه ساوتهمپتون هیچ تلاشی نکرده اند. نویسنده معتقد است که این دفتر خاطرات می تواند اسرار زیادی در مورد تقسیم هند و رابطه ادوین فاش کند. به همین دلیل ، دولت انگلیس آنها را علنی نمی کند.

در گزارش گاردین ، ​​در سال 2010 ، دفتر خاطرات لرد مونت باتن و برخی از نامه های ادوین “برای کشور امن” بود. دانشگاه ساوتهمپتون این نامه ها و دفتر خاطرات را به نام Archive Archive در سال 2010 به مبلغ 2.8 میلیون پوند خریداری کرد. این دانشگاه بودجه بسیاری از افراد را به نام خرید آن دریافت كرده بود. دانشگاه گفته بود که اطمینان حاصل خواهد کرد که این اسناد در دسترس عموم قرار دارد.

“ممکن است اطلاعات جدیدی درباره تقسیم هند فاش شود”
اندرو لاونی ، نویسنده کتاب در مورد مونت باتن ، می گوید که از سال 2017 برای علنی ساختن خاطرات و نامه های ادوین تلاش کرده است اما تاکنون موفقیتی کسب نکرده است. این دانشگاه گفت که از دولت دستورالعمل هایی مبنی بر عدم انتشار برخی اسناد را دریافت کرده است. لووانی گفت که چیز خاصی در این اسناد وجود دارد که باعث شد دانشگاه و دولت میلیون ها پوند برای نجات آنها از انتشار عمومی هزینه کنند.


لووانی معتقد است که این اسناد می تواند اطلاعات جدیدی در مورد خانواده سلطنتی و تقسیم هند را آشکار کند. لرد مونت باتن عموی شاهزاده فیلیپ بود. همسر مونت باتن ، ادوینا ، رابطه نزدیک با نخست وزیر نخست هند ، جواهر لعل نهرو داشت. پیش از این ، فیلیپ زایگلر ، زندگینامه نویس سلطنتی انگلیس ادعا کرده بود که شواهد کافی مبنی بر روابط مونت باتن و همسرش ادوینا با افراد خارجی وجود دارد.

“لرد مونت باتن شب را با زنان خارجی گذراند”

فیلیپ زایگلر در كتاب خود به نام Mountbatten: The Biography Official نوشت: “بعد از آنكه Mountbatten اعتراف كرد كه من و Edwina تمام زندگی زناشویی خود را در تخت دیگران گذرانده ایم.” پاملا هیکس ، دختر Mountbatten نیز در کتاب خود ، دختر امپراتوری: زندگی مانند Mountbatten ، می گوید که پدرش سالها با یولا لتلیر رابطه عاشقانه داشت. یولا همسر هنری ، شهردار دوویل بود.

طبق روزنامه انگلیسی اکسپرس ، ادوینا از یک خانواده ثروتمند و پدرش نماینده مجلس انگلستان است. ادوینا با بسیاری از مردان رابطه داشت و حتی آن را از Mountbatten پنهان نکرد. هیکس مادر خود را زنی توصیف کرد که مردان را شیفته خود می کرد. پاملا هیکس گفت دوست پسر مادرش در تمام دوران کودکی خود همچنان به عنوان “دایی” می آمد. اندرو لونی در کتاب سال 2019 خود می گوید که رابطه عاشقانه ادوین با دیگران از سال 1925 ، یعنی تنها سه سال پس از ازدواج با لرد مونت باتن ، آغاز شد. گفته می شود او به مدت 10 سال با هیو مولینو رابطه داشته است. ادوینا سپس با استفان لودی رابطه ای را آغاز کرد که بسیار ثروتمند بود و چوگان بازی می کرد.

“Edwina-Pandit Jawaharlal Nehru رابطه عاطفی داشت”
دختر مونت باتن ، پاملا هیکس ، در کتاب خود ، دختر امپراتوری ، نوشت که بین مادر او و نخست وزیر هند جواهر لعل نهرو رابطه عاشقانه وجود دارد. وی گفت: “مادرم و پاندیت نهرو بسیار یکدیگر را دوست داشتند. اصطلاح قدیمی سلمت کاملاً برای هر دو کاربرد داشت. پدر من برون گرا بود ، در حالی که مادرم ترجیح می داد تنها باشد. او مدتها ازدواج کرده بود و با هم بسیار صمیمی بود اما مادرم هنوز قربانی تنهایی بود. در همین حال ، او با مردی روبرو شد که حساس ، جذاب ، با فرهنگ و بسیار جذاب بود. شاید به همین دلیل بود که او عاشق او شد.

[ad_2]