هواپیماهای جنگی اسرائیلی ویرانی در سوریه ایجاد کردند ، ده ها کشته در بمباران شدید – ده ها کشته در حملات هوایی اسرائیل در شرق سوریه

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

بیروت
هواپیماهای جنگی اسرائیلی صبح چهارشنبه به شدت در سوریه بمباران کردند. صدای هواپیماهای جنگی اسرائیلی ساعت ها در آسمان شرق سوریه پیچید. سپس هواپیماهای جنگنده اهداف شبه نظامیان مورد حمایت ایران و انبارهای اسلحه را بمباران کردند. گفته می شود در این بمباران شدید هواپیماهای اسرائیلی دهها جنگجوی شبه نظامی کشته و تعداد زیادی زخمی شده اند.

پایگاه های شبه نظامیان ایرانی منهدم شد
به گفته یك مقام ارشد اطلاعاتی آمریكا كه از حمله آگاه بوده است ، حملات هوایی بر اساس اطلاعاتی كه از ایالات متحده به دست آمده انجام شده است. به طور قابل توجهی ، همکاری اسرائیل و ایالات متحده در هدف قرار دادن حملات در سوریه بسیار کمتر عمومی است. این مقام گفت که هدف این حمله چندین انبار سوریه حاوی سلاح های ایرانی بود.

وزیر امور خارجه آمریکا از این حمله اطلاع داشت
نماینده آمریکا در هنگام مکالمه در مورد یک موضوع حساس امنیت ملی که خواست نامش فاش نشود ، گفت وزیر خارجه مایک پمپئو درباره حمله هوایی روز سه شنبه با یوسی کوهن ، رئیس آژانس اطلاعاتی موساد اسرائیل گفت وگو کرد. براساس آژانس دولتی سوریه صنعا ، این حمله به شهرها و مناطق اطراف آن در الجور ، میادین و بوکمال در امتداد مرز عراق انجام شده است.

موشک های پدافند هوایی سوریه شکست می خورند
یک مقام نظامی سوریه ادعا می کند که سیستم پدافند هوایی کشورش در هنگام حمله به حملات موشکی پاسخ داده است. با این حال هواپیماهای اسرائیلی آسیب ندیدند. همه کشتی های اسرائیلی پس از انجام موفقیت آمیز مأموریت ، به سلامت به پایگاه های مربوطه خود بازگشتند.

سازمان های حقوق بشری ادعا می کنند 23 کشته شده اند
دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس می گوید 23 نفر از جمله هفت غیرنظامی سوری کشته و 28 نفر زخمی شده اند. با این وجود ادعای وی رسما قابل تأیید نیست. اسرائیل هنوز اطلاعات خاصی در مورد این حمله هوایی نداده است.

[ad_2]