هنگامی که کیفیت اسپرم در مردان کاهش می یابد: دلایل کاهش جهانی باروری مردان

جولای 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لهجه ها

  • کاهش سریع باروری مردان در سراسر جهان مشاهده می شود
  • آمریکا بیشترین تاثیر را در کاهش باروری مردان دارد
  • عناصر سمی اکولوژیکی در مطالعات مسئول تلقی می شوند

شارلوتسویل
در ایالات متحده ، از هر هشت زوج یک نفر از ناباروری رنج می برند. متأسفانه پزشکانی که متخصص طب باروری هستند در 30 تا 50 درصد موارد علت ناباروری مردان را درک نمی کنند. پس از تشخیص ناباروری ، بسیاری از زوج ها تقریباً یک سوال را مطرح می کنند: “آیا تلفن های آنها کار می کند ، لپ تاپ های ما ، آیا همه این پلاستیک ها تاثیری دارند؟ آیا فکر می کنید همه اینها باعث ناباروری شده است؟ امروزه ، بیماران بزرگترین س aboutال را در مورد سلامت باروری مردان می پرسند ، آیا مواد سمی موجود در محیط بر باروری تأثیر می گذارد؟

کاهش باروری در مردان
ناباروری عبارت است از ناتوانی در بارداری ، علیرغم داشتن رابطه جنسی منظم به مدت یک سال. در چنین مواردی ، پزشکان هر دو همسال خود را برای تعیین این موضوع ارزیابی می کنند. در مردان ، اساس ارزیابی باروری تجزیه و تحلیل اسپرم است و چندین روش برای ارزیابی اسپرم وجود دارد.

تعداد اسپرم – تعداد کل اسپرم های تولید شده توسط فرد – و غلظت اسپرم – یعنی تعداد اسپرم در میلی لیتر مایع منی – روشهای متداول هستند ، اما دقیق ترین پارامترهای باروری نیستند. یک رویکرد بسیار بهتر این است که به اسپرمهای متحرک مشترک نگاه کنید ، که بخشی از اسپرمهای شنا و راه رفتن را ارزیابی می کند.

عوامل زیادی بر باروری تأثیر می گذارد
عوامل زیادی – از چاقی گرفته تا عدم تعادل هورمونی و بیماریهای ژنتیکی – می توانند بر باروری تأثیر بگذارند. می توان به بسیاری از مردان در درمان کمک کرد. اما محققان در اوایل دهه 1990 متوجه یک روند نگران کننده شدند. با وجود کنترل بسیاری از عوامل خطر ، باروری مردان به نظر می رسد برای دهه ها کاهش می یابد. مطالعات مختلف نشان می دهد که مردان امروزه کمتر از گذشته اسپرم تولید می کنند و از سلامت کمتری برخوردارند. اکنون این س arال مطرح می شود که چرا ظرفیت تحت تأثیر قرار می گیرد.

سمیت و تولید مثل اکولوژیکی
دانشمندان سالهاست می دانند که حداقل در مدلهای حیوانی ، قرار گرفتن در معرض مواد سمی از محیط ، تعادل هورمونها را بر هم می زند و بر باروری تأثیر می گذارد. مردم عمداً در معرض این مواد خطرناک قرار نگرفتند تا عواقب آن را بدانند ، اما برای درک وضعیت ، محققان شروع به بررسی مواد شیمیایی خطرناک در محیط کردند. اگرچه آنها به شناسایی یک ماده شیمیایی خاص کمک نکردند ، اما شواهد همچنان در حال جمع آوری است.

این مطالعه نشان داد که نرم کننده ها (بیشتر در پلاستیک ها) و همچنین آفت کش ها ، علف کش ها ، فلزات سنگین ، گازهای سمی و سایر مواد مصنوعی شامل این مواد شیمیایی خطرناک هستند. علاوه بر این ، کیفیت اسپرم به دلیل ذرات ریز ، دی اکسید گوگرد ، اکسیدهای نیتروژن و سایر مواد مسئول آلودگی هوا تحت تاثیر قرار می گیرد.

استفاده بی رویه از مواد شیمیایی
امروزه از بسیاری از مواد شیمیایی استفاده می شود و ردیابی همه آنها بسیار دشوار است. بیش از 80،000 ماده شیمیایی در برنامه ملی سم شناسی ثبت شده است. بر اساس سیستم های نظارتی موجود ، مواد شیمیایی با آزمایشات بسیار کمی از بازار خارج می شوند و تنها پس از اثبات آسیب ، خارج می شوند. و این می تواند دهه ها طول بکشد. محققان این زمان را زمان نگران کننده و نیاز به آگاهی بیشتر مردم از سلامت باروری جهانی در حال حاضر و در آینده می نامند.

(رایان پی اسمیت ، دانشگاه ویرجینیا) شارلوتسویل (ایالات متحده آمریکا)

[ad_2]