هند Sanjeevani Booti را به صورت رایگان به سریلانکا می فرستد ، سپس رئیس جمهور Rajapaksa می گوید “مودی مودی متشکرم” – رئیس جمهور سریلانکا ، Gotabaya Rajapaksa ، از هند برای واکسن Covid 19 تشکر می کند

ژانویه 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • هند 5 میلیون دوز واکسن تاج را به صورت رایگان به سریلانکا داده است
  • رئیس جمهور سریلانکا ، گوتبایا راجاپاکسا ، از نخست وزیر مودی و هند تشکر کرد
  • برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا از جمعه در سریلانکا آغاز می شود

کلمبو
هند واکسن پنج دوزهای رایگان علیه ویروس تاج سری لانکا تهیه کرده است. اهمیت دریافت واکسن در سریلانکا را می توان از این واقعیت قضاوت کرد که رئیس جمهور سریلانکا ، Gotabaya Rajapaksa ، برای دریافت آن به فرودگاه رسیده است. وی از هند برای واکسن کوویشیلد تشکر کرد.

هند واکسن رایگان داده است
هند تحت سیاست همسایه خود واکسن هایی را به سریلانکا اهدا کرده است. هفته گذشته ، هند اعلام کرد که واکسن Kovid-19 را به سریلانکا و هفت کشور دیگر – بوتان ، مالدیو ، بنگلادش ، نپال ، میانمار و سیشل ، افغانستان و موریس تزریق می کند. هند واکسنهای Kovid-19 را برای کمک به “ابتدا سیاست همسایگی” به نپال ، بنگلادش ، بوتان و مالدیو ارسال کرده است.

راجاپاكسا از هند تشكر كرد
رئیس جمهور راجاپاكسا نیز هنگام ورود محموله واكسن رایگان با یك هواپیمای ویژه ایر ایندیا به فرودگاه بین المللی كلمبو حضور داشت. این دوزهای واکسن در 42 بخش بود. نماینده هند ، گوپال باگل نیز به همراه راجاپاكسا در فرودگاه حضور داشت. راجاپاكسا در توئیت خود نوشت كه پنج دوز لاك ناخن Kovid-19 از هند ارسال شده است. من از نخست وزیر نارندرا مودی و مردم هند بخاطر سخاوتشان در برابر مردم سریلانکا در مواقع ضروری تشکر می کنم. “

کمیسیون عالی هند این توییت را نوشت
کمیسیون عالی هند توییت کرد که پنج دوز اصیل واکسن Kovishield در روز فرخنده Poya وارد شده است … واکسن ها پس از تأیید برای استفاده اضطراری از واکسن های تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca و تولید شده توسط م Instituteسسه سرم در هند ارسال شده اند. .

واکسیناسیون از روز جمعه در سریلانکا آغاز می شود
به گفته مقامات بهداشتی ، برنامه واکسیناسیون در شش بیمارستان در حوالی کلمبو جمعه آغاز خواهد شد. دولت گفت كه شركت داروسازی ایالتی این هفته سه میلیون واكسن از م Instituteسسه سرم در هند سفارش خواهد داد. تاکنون بیش از 60،000 مورد آلودگی به ویروس کرونا در سریلانکا گزارش شده است.

[ad_2]