هند یک سری واکسن با تاج به سریلانکا می دهد ، حرکت چین ناموفق خواهد بود – هند واکسن covid به سریلانکا می دهد ، یک شکست بزرگ برای چین

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کلمبو
هند برای جلوگیری از حرکت چین در اقیانوس هند ، متعهد شده است که به همسایه خود سریلانکا کمک کند. وزیر خارجه S Jaishankar در اولین سفر خارجی سال جدید وارد کلمبو می شود. آنها تحویل واکسن کرونا را به درخواست دولت سریلانکا تأیید کردند. هند همچنین در حال تهیه مقادیر زیادی واکسن کرونا به بنگلادش همسایه است. از طرف دیگر ، چین نیز با بدهی بیشتر سعی دارد سریلانکا را بدست آورد.

جلسه وزیر امور خارجه سریلانکا
وزیر امور خارجه سایشانکار که برای یک بازدید سه روزه وارد سریلانکا شد ، گفت که اپیدمی علیه ویروس تاج بر روابط هند و سریلانکا تأثیر منفی نگذاشته است. هر دو طرف امیدوارند که بعد از Kovid-19 همکاری کنند. جایشانکار خطاب به رسانه ها با وزیر خارجه سریلانکا ، دینش گنوردان ، گفت که همه گیری کوید به هر دو طرف این امکان را داده است تا همکاری نزدیکتر داشته باشند.

مربوط به روابط هند و سریلانکا
جایشانکار با اشاره به نشست آنلاین نخست وزیر نارندرا مودی و ماهیندا راجاپاکسا نخست وزیر سریلانکا در ماه سپتامبر ، گفت که این روابط تاثیری بر روابط دوجانبه ما نداشته است و دیدار آنلاین نخست وزیران در سال گذشته مهر و مومی بر این رابطه بود. وی گفت ما اکنون از همکاری پس از کوید هیجان زده ایم و از علاقه سریلانکا برای دریافت واکسن از هند حمایت می کنیم.

سریلانکا برای واکسن تاج از هند درخواست کمک می کند
دولت سریلانکا طی جلسه ای در کلمبو با جایشانکار ، رسماً خواستار کمک هند برای واکسن Kovid شد. جایشانکار به دعوت گوناواردان ، وزیر امور خارجه سریلانکا ، از 5-7 دسامبر در یک سفر سه روزه به اینجا می رود. این اولین سفر خارجی وی در سال 2021 است. وی همچنین اولین مشهور خارجی است که در سال جدید به سریلانکا سفر کرده است.

اکنون سریلانکا در حال بازی با کارت چینی است ، این درخواست از هند است
این اپیدمی به روابط دوجانبه نیز آسیب نرساند
وی در گفتگو با رسانه ها پس از ملاقات با گونوردان جایشانکار ، گفت که اپیدمی ویروس کرونا به روابط دو جانبه هند و سریلانکا آسیب نرساند. جایشانکار گفت: “واقعیت این است که در طول سال گذشته سطح بالایی از اتصال وجود داشته و رشد کرده است.” اکنون انتظار داریم پس از Kovid-19 با سریلانکا همکاری کنیم.

سریلانکا ، وارد شدن دوباره به دامان چین ، وزیر امور خارجه ایالات متحده برای ارائه پیشنهاد بزرگ برای جشن گرفتن
هند آماده است سریلانکا را از بحران اقتصادی خارج کند
وزیر امور خارجه همچنین در مورد علاقه سریلانکا برای دریافت واکسن از هند بحث و تبادل نظر کرد. اطمینان حاصل کنید که هند یک شریک قابل اعتماد و قابل اعتماد برای سریلانکا است. جایشانکار گفت هند طرفدار تقویت روابط خود با سریلانکا بر اساس علاقه متقابل ، اعتماد متقابل ، احترام متقابل و حساسیت متقابل است. وی تأکید کرد که کشورهای همسایه در حال حاضر پس از کوید -19 با چالش هایی روبرو هستند. جایشانکار گفت که این فقط مربوط به بهداشت عمومی نیست ، بلکه یک وضعیت بحران اقتصادی نیز هست.

پس از سریلانکا ، قربانی بعدی چین همسایه دیگر هند است ، یک اژدها در حال آماده سازی برای اشغال است
جایشانکار همچنین با رئیس سریلانکا دیدار خواهد کرد
قرار است جایشانکار ، که پیش از کنفرانس مطبوعاتی با رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا و همتای خود گنوردان دیدار کرده بود ، همچنین با وزیر شیلات داگلاس دیوانند دیدار کند. وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد که به زودی ماهیگیران هندی بازداشت شده در سریلانکا بازگردند.

[ad_2]