هند: هند به ریاست کمیته تحریم های طالبان-لیبی در شورای امنیت سازمان ملل – هند به ریاست کمیته تحریم های طالبان-لیبی در شورای امنیت سازمان ملل متحد

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ملل متحد
هند در طول دوره عضویت موقت خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) ریاست کمیته های تحریم طالبان و لیبی و کمیته مبارزه با تروریسم را بر عهده خواهد داشت. هند دوره دو ساله خود را به عنوان عضوی موقت از اول ژانویه آغاز كرد و سالها به دنبال اصلاحات در شورای امنیت 15 عضوی سازمان ملل بود. این شورا دارای 5 عضو دائم و 10 عضو موقت است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نمایندگان ارگانهای فرعی در موضوعات مختلف است. نماینده دائمی هند در سازمان ملل متحد Tirumurthy در یک پیام ویدئویی گفت: “خوشحالم که می گویم از هند خواسته شده رئیس سه کمیته مهم شورای امنیت باشد.” این شامل کمیته تحریم طالبان ، کمیته ضد تروریسم (CTC) و کمیته تحریم های لیبی است.

“روند صلح و خشونت نمی تواند با هم پیش برود”
تیرومورتی گفت که کمیته تحریم طالبان همیشه اولویت اصلی هند برای صلح ، امنیت و پیشرفت در افغانستان بوده است. وی گفت: ریاست این کمیته به همین مناسبت به ما کمک می کند تا تمرکز خود را بر حضور تروریست ها در افغانستان و حامیان مالی آنها که به روند صلح آسیب زده اند ، متمرکز کنیم. نظر ما همیشه این بوده است که روند صلح و خشونت نمی تواند همزمان ادامه یابد. ”

روی لیبی و روند صلح تمرکز کنید
در سال 2022 ، تیرومورتی رئیس کمیته ضد تروریسم خواهد شد. در همان سال ، هند 75 سالگرد استقلال خود را جشن می گیرد. تیرومورتی گفت لیبی از طریق کمیته تحریم های لیبی و برخی تحریم های دیگر از جمله توقیف اموال از خرید اسلحه منع شده است. وی گفت: “ما در مقطعی حساس ریاست این کمیته را بر عهده داریم که جامعه بین المللی بر لیبی و روند صلح متمرکز هستند.”

این سه کمیته ارگانهای مهم پشتیبانی شورای امنیت سازمان ملل هستند. هند گفته است که مبارزه با تروریسم به عنوان اولویت اصلی خود در دستورالعمل سازمان ملل متحد برای 22 تا 2021 باقی خواهد ماند.

[ad_2]