هند در سال جدید: هند امروز بخشی از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد بود ، امید به جهان ، چین یک چالش را دریافت می کند – هند در سال 2021 به عضوی غیر دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد تبدیل می شود

ژانویه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نیویورک
آغاز سال 2021 از بسیاری جهات برای هند بسیار خاص خواهد بود. از اول ژانویه ، هند باید مجدداً به عضو موقت شورای امنیت سازمان ملل متحد (برجام) تبدیل شود. در سال 2020 ، روشی که هند با چالش چین در هیمالیا روبرو است ، نگاه جهانیان به هند است. چین که بسیاری از کشورها را با تجاوزات خود به دردسر انداخته است ، با حمایت از پاکستان در شورای امنیت سازمان ملل تلاش کرده است موضوع کشمیر را مطرح کند. در چنین شرایطی ، این عضویت دو ساله می تواند یک فرصت عالی برای هند باشد.

چین موقعیت خود را تقویت کرده است
چین به طور قابل توجهی موقعیت خود را در سازمان ملل تقویت کرده است. وی نه تنها سهم خود را در بودجه افزایش داد ، بلکه کارکنان وی در بسیاری از سازمانهای خود به مقام های عالی رسیدند. در چنین شرایطی زمان عضویت هند در شورای امنیت سازمان ملل از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. هند برای مقابله با چین ، كه به همراه همسایگان خود به یك تهدید بزرگ تبدیل شده است ، باید بسیار با دقت از این فرصت استفاده كند. هند که در جبهه اقتصادی تصمیمات قاطعی علیه چین اتخاذ کرده است ، باید در صحنه بین الملل نیز همین نگرش را نشان دهد.

اژدها با پاکستان
هند باید منافع استراتژیک و سیاسی خود را در قلب تصمیمات شورا قرار دهد. چین در تلاش است تا با طرح موضوع کشمیر علیه هند به پاکستان کمک کند ، اما هند همچنین ممکن است اقدامات دیکتاتوری خود را علیه هنگ کنگ و تایوان هدایت کند. اگرچه هند از رای گیری درباره موضوعات مهم خودداری کرده است ، اما کارشناسان معتقدند که برای مدت طولانی به این استراتژی متوسل نمی شود.

مسائل مهم برای هند
عضویت موقت هند موقعیت هند را در موضوعاتی مانند تروریسم مرزی ، تأمین مالی تروریسم ، پولشویی ، کشمیر تقویت می کند. هند به همراه نروژ ، کنیا ، ایرلند و مکزیک با پنج عضو دائم چین ، فرانسه ، روسیه ، انگلیس و ایالات متحده و اعضای موقت استونی ، نیجر ، سنت وینسنت ، تونس و ویتنام در این شورا شرکت خواهند کرد. هند در آگوست 2021 ریاست شورای قدرت 15 نفره را به عهده خواهد گرفت. هر كشور عضو برای یك ماه متوالی ریاست این شورا را بر عهده دارد.

شورای امنیت سازمان ملل چیست؟
شورای امنیت سازمان ملل یکی از 6 قسمت اصلی سازمان ملل است. وظیفه اصلی آن تأمین صلح و امنیت در سراسر جهان است ، علاوه بر افزودن اعضای جدید به سازمان ملل و تغییر در اساسنامه آن نیز بخشی از کارهای شورای امنیت است. این شورا همچنین مأموریت های حفظ صلح را به کشورهای جهان ارسال می کند و در صورت نیاز به اقدام نظامی در هر نقطه از جهان ، شورای امنیت نیز آن را با قطعنامه اجرا می کند.
(ورودی ها: اوقات اقتصادی)

[ad_2]