هند برای دومین بار نیروهای چینی را در ساحل Panggong گرفت ، اژدها نرم شد ، گفت – جاده جوان گم شده است – ارتش هند یک سرباز را در نزدیکی ساحل جنوبی دریاچه Pangong Tso اسیر کرد ،

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
هند پس از عبور از مرز نزدیک ساحل جنوبی دریاچه پانگونگ در میان تنش های مداوم در لاداخ ، یک سرباز چینی را اسیر کرد. سازمان های امنیتی پس از دستگیری یک سرباز چینی در خاک هند برای دومین بار در مدت سه ماه در حالت آماده باش قرار دارند. سپس رسانه های دولت چین ، که بارها هند را تهدید می کردند ، لحن گلوبال تایمز را نرم کردند. گلوبال تایمز می نویسد که این هواپیمای PLA به طور تصادفی از LAC عبور کرده و به خاک هند رسیده است.

نقل قول رسانه های چین – هر دو طرف در حال گفتگو هستند
گلوبال تایمز با استناد به مقامات نظامی چین می نویسد که دو کشور در حال بحث درباره وضعیت پس از دستگیری سرباز چینی هستند. وی همچنین گفت که ما اخباری درباره بازداشت PLA توسط طرف هندی دریافت کردیم. مذاکرات بین دو کشور از آن زمان تاکنون ادامه داشته است.

رفتار طبق پروتکل انجام می شود
گفته می شود که سرباز ارتش آزادیبخش خلق (NOA) از طرف هند در خط کنترل عملی (LAC) آمده است. جایی که سربازان مستقر در خاک هند وی را به بازداشت بردند. منابع گفتند که سرباز PLA دستگیر شده طبق روال کار تحت معالجه قرار می گرفت و شرایطی که تحت آن LAC را گذرانده بود تحت بررسی قرار گرفت.

در ماه اکتبر ، هند نیز نیروهای چینی را اسیر کرد
در اوایل ماه اکتبر ، ارتش هند همچنین یک سرباز چینی ، وانگ یا لانگ را در منطقه دمچوک لاداخ اسیر کرد. وی در ارتش چین به عنوان سرمربی خدمت می کرد. گلوبال تایمز سپس به رسانه های چینی گفت که وی هنگام جستجوی یوغ به طور تصادفی از مرز عبور کرده است. با این حال ، گلوبال تایمز توضیحی نداد که چرا این سرباز چینی یوغ را هنگام انجام وظیفه چرا می کند.

سربازان در سرمای سخت گیر افتاده اند
در حال حاضر ، حدود 50،000 سرباز ارتش هند در شرایط جنگی در مناطق مختلف کوهستانی شرق لاداخ در دمای زیر صفر مستقر شده اند. با وجود چندین دور گفتگو بین دو طرف ، هیچ نتیجه مشخصی برای حل بن بست حاصل نشده است. چین به تعداد مساوی نیرو اعزام کرده است. ماه گذشته دور جدید گفتگوی دیپلماتیک بین هند و چین تحت مکانیسم اقدام (WMCC) برای مشاوره و هماهنگی در مورد مسائل مرزی هندوچین برگزار شد.

این تصمیم حتی پس از هشت دور مذاکره نیز اتخاذ نشد
هشتمین و آخرین دور مذاکرات نظامی بین دو کشور در تاریخ 6 نوامبر برگزار شد که طی آن دو طرف به طور مفصل درباره خروج نیروها از درگیری ها در منطقه کوهستانی بحث کردند. هند دائما ادعا می کند که چین وظیفه دارد تنش ها را در نقاط درگیری در منطقه کوهستانی کاهش دهد و روند خروج نیروهای خود را ادامه دهد. پس از دور ششم مذاکرات نظامی ، دو طرف تصمیمات مختلفی را مبنی بر عدم اعزام نیروهای بیشتر به منطقه اعلام کردند و مواضع خود را به صورت یک جانبه در زمین تغییر داده و از اقداماتی که باعث پیچیدگی بیشتر امور می شود ، خودداری کردند. .

گفتگوها در سطح دیپلماتیک ادامه دارد
این دور از گفتگوها در حاشیه کنفرانس سازمان همکاری شانگهای (SCO) بود ، یک برنامه خاص برای بررسی راه های اجرای توافق نامه پنج ماده ای بین سایشانکار وزیر امور خارجه و همتای چینی وی وانگ یی در جلسه ای در 10 سپتامبر در مسکو. این توافق شامل عقب نشینی سریع نیروها ، پرهیز از هرگونه اقدام برای افزایش تنش ، و انطباق با کلیه توافق ها و پروتکل های مربوط به مدیریت مرز بود.

[ad_2]