هند ، چین

ژانویه 21, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • تصاویری از ساخت و ساز روستایی چین در آروناچال پرادش
  • کنیسه چین می گوید: “در منطقه خود بسازید”
  • وی گفت: چین آروناچال را به رسمیت نشناخته است
  • ساخت و سازها پس از اختلاف در مورد دوکلام سرعت گرفت

پکن
وزارت خارجه چین ادعا می کند که فعالیت های توسعه و تولید چین “در خارج از قلمرو خود” فراتر از حد معمول و اتهامی است. این وزارتخانه در پاسخ به خبر دهکده چینی جدید در آروناچال پرادش گفت. چین از آروناچال پرادش به عنوان بخشی از جنوب تبت یاد می کند ، در حالی که هند همیشه ادعا کرده است که آروناچال جزئی جدایی ناپذیر و جدا نشدنی از آن است.

“این منطقه ماست”
هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به س byال توجیهی رسانه ای ، گفت: “موضع چین در مورد منطقه ژانگانان (جنوب تبت) روشن و ثابت است. ما هرگز اصطلاحاً آروناچال پرادش را تشخیص نداده ایم. چونینگ گفت که فعالیت های توسعه و ساخت چین “در منطقه ما” معمول است. وی گفت: این فراتر از هر اتهامی است ، زیرا این منطقه ما است.


عکس ها فاش شد

چند روز پیش گزارش شد که چین که پس از شکست سخت در اختلافات دوکلام تحت فشار است ، روستایی را در حدود 4.5 کیلومتری مرز هند با آروناچال پرادش مستقر کرده است. این منطقه در منطقه Subansiri علیا آروناچال پرادش واقع شده است. پس از رسیدن به تصویر ماهواره ای از این دهکده چینی ، عکس های داخل آن در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

سه روستای جدید در مرز چین مستقر شده اند
101 خبر ساخت خانه
این عکس ها نشان می دهد جاده های وسیع و ساختمان های بلند در دهکده چین ساخته شده است. گفته می شود حدود 101 خانه در دهکده چین ساخته شده است. این خانه ها چینی زندگی می کنند. همچنین پرچم چین بر روی خانه ها قرار داده شده است. پشت این ترفند جدید اژدها ، نقشه موذی رئیس جمهور چین نهفته است که طبق آن 600 روستا ایجاد می شود.


هند تحت نظر است
روز دوشنبه ، هند به شدت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت این کشور دائماً کلیه فعالیتهای مingثر بر امنیت خود را رصد می کند و اقدامات لازم را برای محافظت از حاکمیت و تمامیت ارضی خود انجام می دهد. وزارت امور خارجه دهلی نو گفت هند برای بهبود معیشت شهروندان خود در مناطق مرزی در ساخت زیرساخت ها ، از جمله جاده ها و پل ها تسریع کرده است.

گزارش ها از روستای جدید چینی در آروناچال پرادش در زمانی گزارش شده است که بیش از هشت ماه است درگیری نظامی بین هند و چین در لاداخ شرقی وجود دارد. حتی پس از چندین دور گفتگوهای نظامی و دیپلماتیک بین دو کشور ، هنوز راه حلی برای بن بست وجود ندارد.

[ad_2]