هشدار TS Tirumurti در مورد افغانستان: رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد هشدار داد که اردوگاه های تروریستی در افغانستان تأثیر مستقیم بر هند خواهد داشت

آگوست 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ملل متحد
TS Tirumurti سفیر هند ، که در ماه اوت به عنوان رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNCCD) منصوب شد ، گفت که وضعیت افغانستان نگران کننده همه اعضای شورای امنیت است. وی هشدار داد که “ما نمی توانیم اجازه دهیم اردوگاه های تروریستی دوباره در افغانستان شکوفا شوند و این تأثیر مستقیم بر هند خواهد داشت.” هند که در حال حاضر یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای دوره 2021-22021 است ، ریاست این نهاد قدرتمند سازمان ملل متحد را در ماه آگوست بر عهده گرفت.

تیررومتی روز دوشنبه در مقر سازمان ملل گفت: “وضعیت افغانستان مورد نگرانی عمیق همه اعضای شورای امنیت است و ما شاهد افزایش خشونت در روزهای اخیر بوده ایم.” تیررومتی در سخنرانی خود در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل متحد ، نماینده دائم هند در سازمان ملل متحد ، به گزارش سازمان ملل متحد اشاره کرد که می گوید شمار کشته شدگان در افغانستان در ماه های مه تا ژوئن بیشتر از ژانویه تا آوریل است.

“ما می خواهیم افغانستان آزاد و صلح آمیز را ببینیم”
تیرومورتی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت افغانستان و اینکه شورای امنیت برای جلوگیری از تشدید خشونت ها چه کاری می تواند انجام دهد ، اظهار امیدواری کرد “به احتمال زیاد شورای امنیت به زودی این جنبه را در رابطه با افغانستان بررسی خواهد کرد.” وی در مورد هند ، دهلی نو به صراحت گفت که “ما می خواهیم افغانستان آزاد ، صلح آمیز ، دموکراتیک و باثبات را ببینیم.” هند از هر فرصتی که باعث صلح ، امنیت و ثبات در افغانستان می شود ، حمایت می کند.

تیرومورتی گفت: “ما متقاعد شده ایم که … ما باید به موضوع خشونت و حملات هدفمند بپردازیم ، و اینها نگرانی های بسیار جدی هستند و همه انواع خشونت باید پایان یابد.” پیوند با تروریسم بین المللی نیز باید پایان یابد. ما نمی توانیم اجازه دهیم اردوگاه های تروریستی دوباره در افغانستان شکوفا شوند … و این تأثیر مستقیم بر هند خواهد داشت. تیرومورتی ابراز نگرانی کرد که حملات هدفمند در حال افزایش است و زنان ، دختران و اقلیت ها به طور سیستماتیک مورد هدف قرار می گیرند.

باید به خواسته های جوانان و اقلیت ها احترام گذاشت “
وی گفت که حل و فصل سیاسی پایدار از طریق یک پروسه فراگیر تحت مالکیت افغانستان و تحت کنترل افغانستان بسیار مهم است. وی گفت: “همچنین برای ما مهم است که از سودهایی که در 20 سال گذشته به دست آورده ایم محافظت کنیم.” باید به خواسته های زنان ، جوانان و اقلیت های افغان احترام گذاشت. تیرومورتی گفت: “آنها به آینده ای امن و دموکراتیک نیاز دارند.” من فکر می کنم ما در اینجا معتقدیم که هر دولتی که در افغانستان به قدرت برسد باید در نظر مردم به عنوان یک دولت مشروع تلقی شود. گفتگوی مسالمت آمیز باید توسط همه طرفها جدی گرفته شود. لازم است ارتباطات آنها را سرعت بخشید.

[ad_2]