هشدار چین به ایالات متحده در مورد تنگه تایوان: کشتی های جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور می کنند ، چین هشدار می دهد که نیرو را نشان می دهد – “نمایش قدرت” نیروی دریایی ایالات متحده زیر بینی چین ، اژدهای شدید را تهدید می کند

دسامبر 31, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
در بحبوحه تنش ها در دریای چین جنوبی ، چین صبح پنجشنبه ایالات متحده را به “نمایش قدرت” از طریق دو کشتی جنگی خود در تنگه تایوان متهم کرد. نیروی دریایی ایالات متحده نیز به این اتهام از چین پاسخ داده است. نیروی دریایی ایالات متحده می گوید ناوشکن های USS S. McCain و USS Curtis Wilbur طبق قوانین بین المللی از مسیر تنگه تایوان استفاده کردند.

نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای در وب سایت خود گفت که حرکت کشتی بیانگر تعهد آمریکا به یک منطقه آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام است. وزارت دفاع چین این توسعه را “نمایش قدرت” و اقدامی تحریک آمیز خواند و گفت این تفسیر از نیروهای مستقل تایوان سو mis تعبیر می کند و صلح و ثبات در تنگه تایوان را خدشه دار می کند.

“ارتش چین می تواند به هر تهدید یا تحریک پاسخ دهد”
وزارت دفاع چین در میکروبلاگ رسمی خود نوشت: “ما شدیداً با این مسئله مخالفیم.” همزمان نیروی دریایی چین حرکت کشتی ها را از دریا و حریم هوایی رصد می کرد. وزارت دفاع گفت: ارتش چین همیشه هوشیار است و می تواند به هر گونه تهدید یا تحریک برای محافظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی پاسخ دهد.

چین تایوان را قلمرو خود می داند. تنگه تایوان به طور کلی یک آبراه بین المللی محسوب می شود. چین همچنین به کمک نظامی آمریکا به تایوان اعتراض دارد. وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که در حال کنترل حرکت کشتی ها از آبراه است و “اوضاع تحت کنترل است.”

[ad_2]