هشدار رئیس سازمان ملل به هند ، پاکستان: هشدار رئیس سازمان ملل به آنتونیو گوترش ، رویارویی نظامی هند و پاکستان برای جهان فاجعه بار خواهد بود

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که اتحاد هند و پاکستان “بسیار ضروری” است
  • گوتارایس هشدار داد که تقابل نظامی بین دو کشور برای همه جهان “ویرانگر” خواهد بود.
  • بیانیه دبیرکل سازمان ملل در حالی بیان می شود که در بسیاری از موضوعات بین دو کشور درگیری وجود دارد

ملل متحد
دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوتارایس گفت که برای دو کشور آسیای جنوبی ، هند و پاکستان وحدت و گفتگو جدی درمورد مشکلاتشان “بسیار مهم” است. گوتارایس هشدار داد که هرگونه رویارویی نظامی بین دو کشور برای آنها و جهان “فاجعه بار” خواهد بود. بیانیه دبیرکل سازمان ملل در حالی بیان می شود که در مورد موضوعات مختلف بین دو کشور اختلاف وجود دارد.

رئیس سازمان ملل گفت: “آنچه من در بیانیه گفتم ، متأسفانه امروز می توانم همان را بگویم. من معتقدم که کاهش استرس ، کاهش تنش در امتداد خط کنترل بسیار مهم است. “گوتارایس در حال پاسخ دادن به سوالی بود که یک روزنامه نگار پاکستانی در مورد تنش بین هند و پاکستان بر سر اوضاع کشمیر پرسیده بود. این روزنامه نگار همچنین به بیانیه ای که گوتاراس در آگوست 2019 ارائه داد ، اشاره کرد و در آن خواستار حداکثر خویشتنداری در متن اوضاع در جامو و کشمیر شد.

گوتارس روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “من فکر می کنم برای دو کشور بسیار مهم است که متحد شوند و درباره مشکلات خود عمیقاً صحبت کنند.” فکر می کنم شما در تمام زمینه هایی که نام بردید کاملا به حقوق بشر احترام می گذارید. وی گفت: اکنون همه چیز در مسیر درست پیش می رود. دفاتر ما همیشه در دسترس هستند و می خواهیم بگوییم که از طریق آنها باید برای چنین مشکلاتی که راه حل نظامی ندارند ، راه حل های مسالمت آمیز پیدا کنیم. در زمینه هند و پاکستان روشن است که هرگونه رویارویی نظامی بین این دو برای هر دو کشور و جهان فاجعه بار خواهد بود.

[ad_2]