نواز شریف عمران خان: درخواست نواز شریف برای تمدید ویزا در انگلیس رد شد ، عمران خان به پاکستان باز می گردد

آگوست 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد / لندن
وزارت کشور انگلیس درخواست تمدید ویزای نواز شریف ، نخست وزیر سابق پاکستان را به استثنای حق تجدیدنظر ، رد کرد. از آن زمان گمانه زنی شد که نواز شریف برای گذراندن دوران محکومیت خود به پاکستان باز خواهد گشت. نواز شریف ، 71 ساله ، محکوم به دو پرونده فساد در پاکستان ، از نوامبر 2019 در لندن زندگی می کند. در حالی که دادگاه عالی لاهور به او اجازه داد برای درمان به مدت چهار هفته به خارج از کشور برود.

نواز شریف از این حکم تجدیدنظر خواهد کرد
رسانه پاکستانی داون نیوز به نقل از مریم اورنگ زیب سخنگوی پاکستان مسلم لیگ نواز (PML-N) گفته است که وزارت کشور انگلیس از تمدید ویزای محمد نواز شریف خودداری کرده است. اورنگ زیب گفت که تصمیم وزارت کشور قابل تجدیدنظر است و PML-N supremo تا آن زمان در بریتانیا باقی می ماند. در این گزارش آمده است که هنوز مشخص نیست ویزای فعلی بریتانیا برای شریف چقدر اعتبار دارد.

وزیران عمران از دیدار با آژانس امنیت ملی افغانستان عصبانی هستند: “هر دشمن پاکستان دوست نواز شریف است.”
در صورت تمدید نشدن ویزا ، پاکستان باید 6 ماه دیگر بازگردد
حسین نواز شریف ، پسر نواز شریف ، نخست وزیر سابق ، به Geo News تأیید کرد که دادخواستی در برابر تصمیم وزارت کشور به اداره مهاجرت بریتانیا ارسال شده است. یک شهروند خارجی نمی تواند بیش از شش ماه در انتظار تمدید ویزا در انگلستان بماند. البته شریف تا کنون درخواست تمدید داده است و درخواست وی نیز پذیرفته می شود.

برادر نواز شریف شهباز از زندان آزاد شد ، اکنون جنگ علیه عمران خان تشدید می شود
ضربه بزرگی به خانواده شریف وارد شد
در حالی که دستورالعمل وزارت خانه بریتانیا مانعی برای خانواده شریف با نفوذ سیاسی است ، کارشناسان حقوقی معتقدند که درخواست آنها برای ماندن در انگلیس با توجه به وضعیت سلامتی آنها موجه است. همین امر به وضوح توسط مدیریت PML-N بیان شده است. محمد زبیر ، سخنگوی شریف گفت که این حزب تمام اقدامات قانونی را برای ادامه درمان شریف در بریتانیا انجام خواهد داد.

رسوایی اسامه بن لادن توسط نواز شریف ، رسوایی بر سر شکایت دیپلمات پاکستانی
دولت عمران خان به دنبال اعتبار است

به محض انتشار اخباری مبنی بر امتناع نواز شریف از تمدید ویزا ، دولت عمران خان در پاکستان آماده دریافت وام شد. رهبران PTI حاکم آن را موفقیت دیپلماتیک عمران خان می نامند. در صورت بازگشت نواز شریف به پاکستان ، باید بقیه دوران محکومیت خود را در زندان سپری کند. در عین حال ، بسیاری از دعاوی علیه برادرش شهباز شریف و دخترش مریم نواز شریف در جریان است.

آیا عمران خان سعی می کند تمام خانواده نواز شریف را در زندان بگذارد؟ اکنون تحقیقات علیه مریم نواز در جریان است
عمران قبلاً نواز را محکوم کرده است
پس از نخست وزیری عمران خان ، NAB بیشترین حلقه را بر خانواده نواز شریف محکم کرد. در 28 جولای 2017 ، دیوان عالی پاکستان ضمن شنیدن اتهامات فساد علیه شریف ، وی را برای تصدی پست نخست وزیری رد صلاحیت کرد. در واقع ، شریف متهم به پولشویی و خرید ملک در لندن در زمان نخست وزیری در دهه 1990 بود. موضوع این املاک در سال 2016 پس از انقضای کاغذ پاناپا ، که گفته می شود توسط شرکت های دریایی متعلق به فرزندان شریف اداره می شود ، مطرح شد.

[ad_2]