نمک کشف شده در مریخ: نمک های آلی کشف شده در مریخ به زندگی اشاره می کنند: نشانه های زندگی با دریافت نمک در مریخ

می 22, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
تیمی از آژانس فضایی ایالات متحده ناسا دریافتند که نمک آلی (نمک) ممکن است در مریخ وجود داشته باشد. این نمکها بخشی از اولین ترکیبات آلی مریخ است که قبلاً مریخ نورد ناسا کشف کرده است. ترکیب آلی و نمک مریخ ممکن است حاوی آثاری از یک فرآیند زمین شناسی یا باکتری باشد.

آیا زندگی در مریخ امکان پذیر است؟
طبق گفته ناسا ، افزودن نمک احتمال ظهور اولین ماده آلی در مریخ را افزایش می دهد. امید به زندگی امروز نیز ممکن است. شما می توانید زندگی روی زمین را ببینید که به نمک های آلی ، اگزالات و استات بستگی دارد. برای ناسا یافتن یک مولکول آلی برای مطالعه مریخ مهم است ، اما این یک چالش است. تابش روی سطح مریخ همچنین می تواند مواد آلی را از بین ببرد.


“مریخ باید از بین برود”
جیمز لوئیس شیمی دان از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا می گوید: “اگر نمک آلی را در همه جای مریخ پیدا کنیم ، می توانیم تحقیقات بیشتری انجام دهیم و مناطقی را که مواد آلی با خیال راحت یافت می شود ، مطالعه کنیم.” داده های مربوط به نمک آلی بر اساس داده های حاصل از آزمایش آزمایشگاهی لوئیس و آزمایشگاههای قابل حمل در کنجکاوی وجود دارد (تجزیه و تحلیل نمونه های مریخ ، SAM).

چالش چیست؟
با وجود سازهایی مانند SAM ، یافتن آن در مریخ دشوار است. در حقیقت ، این خاک و سنگ مریخ را که از آن گازها آزاد می شود ، گرم می کند. بر اساس آنها ، ترکیب نمونه آشکار می شود. مشکل این است که گازهای آزاد شده توسط گرم کردن نمک آلی می توانند از هر چیز دیگری در خاک مریخ آزاد شوند.

بنابراین ، تجهیزات شیمیایی و کانی شناسی درگیر کنجکاوی انتظار می رود ، اما هنوز هیچ نمک آلی کشف نشده است.

سکونت انسان در مریخ مستقر خواهد شد؟ به 5 سوال در مورد ماموریت ناسا پاسخ دهید

عکس: NASA / JPL-Caltech / MSSS

عکس: NASA / JPL-Caltech / MSSS

[ad_2]