نمایش قدرت ایران در میان تنش های آمریکا ، موشک های کروز که به دریا شلیک می شوند

ژانویه 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

تهران
روز پنجشنبه در جریان افزایش تنش با ایالات متحده ، ایران در جریان رزمایش دریایی در خلیج عمان موشک های کروز شلیک کرد. تلویزیون دولتی کشور تصاویری از موشک های شلیک شده از زمین و کشتی ها را نشان داد ، اما اشاره ای به قدرت آتش آنها نکرد. بگذارید به شما بگویم که پس از یک سال پس از ترور کسیم سلیمانی ، دوباره تنش ها میان ایالات متحده و ایران افزایش یافته است.

این حمله با موشک های کروز پاسخ داده خواهد شد
دریادار حمجه علی کاویانی ، سخنگوی رزمایش دریایی ایران ، گفت دشمن باید بداند که هرگونه شکست در مرزهای ایران و حمله به آن با موشک های کروز از دو طرف ساحل و دریا پاسخ داده می شود. رزمایش دریایی از روز چهارشنبه آغاز شد. موشک های کروز در زمانی شلیک شدند که تنش ها بین ایران و ایالات متحده در اوج باقی مانده است.

ناو هواپیمابر آمریکایی با ایران باقی خواهد ماند
پنتاگون گفته است که ناو هواپیمابر آمریکایی USS Nimitz در دریای غرب آسیا باقی خواهد ماند زیرا ایالات متحده احتمالاً با حمله ایران روبرو خواهد شد. وزارت دفاع آمریكا سه روز پیش گفته بود كه ناو یو اس اس نیمیتز كه در خاورمیانه واقع شده است ، 10 ماه دیگر خارج خواهد شد ، اما در حال حاضر ایالات متحده موقعیت خود را تغییر داده است.

کریس میلر ، سرپرست وزارت دفاع پنتاگون گفت که ناو نیم فروند ناو دیگر در منطقه عملیات ادامه خواهد یافت. دولت آمریكا این تصمیم را پس از مشورت فراوان اتخاذ كرد. این اقدام ایالات متحده پس از آن برگزار می شود که ایران اولین سالگرد فرمانده نظامی خود ، قاسم سلیمانی را جشن گرفت. در 3 ژانویه 2020 ، سلیمانی در حمله هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

ایران گفت – ما می توانیم به دشمنان خود پاسخ دهیم
ژنرال ارتش ایران حسین سلامی هنگام سخنرانی در آمریکا به مناسبت یادبود ژنرال سابق قاسم سلیمانی در سخنرانی خود به ایالات متحده پرداخت. سلامی بدون نام بردن از آمریکا گفت ما امروز با هیچ نیرویی مشكل ، نگرانی و نگرانی نداریم. ما می توانیم در میدان جنگ جواب نهایی را به دشمنان خود بدهیم.

[ad_2]