نشت آزمایشگاه ویروس کرونا ویروس: منشا ویروس کرونا در معدن در چین تا زمان نشت آزمایشگاه ویروس ووهان

می 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پاسخ به این سوال که ویروس تاج چگونه و از کجا نشت کرده است ، حتی یک سال و نیم پس از شیوع یافت نشد. همه کشورهای جهان همچنان مقصر چین ، آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان و بازار این کشور هستند. این آزمایشگاه ویروس شناسی در ووهان اکنون دوباره مورد بحث قرار گرفته است. وال استریت ژورنال به گزارشی از سوی اطلاعات آمریكا استناد می كند كه ادعا می كند در نوامبر 2019 ، سه محقق از آزمایشگاه با علائم Kovid-19 در بیمارستان بستری شده اند. یک ماه بعد ، چین رسماً در مورد یک بیماری تنفسی جدید به جهانیان اطلاع داد.

ویروس از مین بسته خارج شده است؟

در آوریل 2012 ، سه کارگر برای تمیز کردن یک معدن مس در استان یوننان ، چین اعزام شدند. از این معدن استفاده نشده و خفاش ها در اینجا مستقر شده بودند. در این معدن تاریک هوا وجود نداشت و این کارگران ساعت ها به تمیز کردن اینجا ادامه دادند. دو هفته بعد ، هر سه به بیماری مانند ذات الریه مبتلا شدند. سپس سه کارگر دیگر اعزام شدند ، اما آنها همچنین تب ، سرفه و تنفس دشوار داشتند. همه برای درمان به دانشکده پزشکی کونمینگ فرستاده شدند و در آنجا روی دستگاه های تهویه قرار گرفتند. در عرض چند ماه ، 3 نفر درگذشت.

نمونه ها به آزمایشگاه ووهان ارسال شد

نمونه خون از قربانیان به آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان ارسال شد. در اینجا آنها توسط دکتر شی جنگلی ، معروف به “زن خفاش” تحلیل می شوند. تحقیقات آنها نشان داد که این افراد در اثر عفونت قارچی جان خود را از دست داده اند. به دنبال گزارش وال استریت ژورنال ، این حادثه و آزمایشگاه بار دیگر مورد بحث قرار گرفت و از اینجا ادعاهای نشت ویروس به اجرا درآمد. به ویژه وقتی رئیس جمهور آمریکا جو بایدن به مقامات اطلاعاتی دستور داد تلاش خود را برای درک حقیقت منشا ویروس افزایش دهند و 90 روز بعد آن را گزارش دهند.

چرا دوباره درخواست تحقیق مطرح شد؟

سازمان بهداشت جهانی در ژانویه تیمی را برای بررسی اتهامات به چین اعزام کرده بود ، اما چین از ابتدا تا انتها آن را رصد کرد و حتی داده های اصلی را ارائه نداد. تیم بازگشت و تئوری نشت آزمایشگاه را بسیار دشوار خواند. اکنون لازم است تحقیقات مجدداً انجام شود. راوی گوپتا ، مشاور دولت انگلیس و استاد میکروب شناسی بالینی در دانشگاه کمبریج ، نیز به The Telegraph گفت که نشت آزمایشگاه به انتهای نظریه نرسیده است.

گزارش ها حاکی از آن است که پس از بیمار شدن کارگران معدن یوننان ، چهار تیم ویروس شناس از چین نمونه هایی را از آنجا گرفته و 9 ویروس را که به آزمایشگاه ووهان ارسال شده بودند ، پیدا کردند. یکی از آنها RaTG13 است که 96.2٪ شبیه SARS-CoV-2 است. فقط 15 جهش بین آن و ویروس تاج وجود داشت که Kovid-19 را گسترش می دهد.

[ad_2]