نسل کشی خزر: مسلمانان خزر در پاکستان چه کسانی هستند؟ مسلمانان چه کسانی را می کشند – چه کسانی جامعه خزرها در پاکستان ، افغانستان هستند ، قتل خزرهای شیعه در گل بلوچستان

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پاکستان
پس از کشته شدن 11 نفر از جامعه مسلمانان خزر در بلوچستان ، پاکستان ، غوغا به پا شد. به نام اسلام ، این افراد چند روز پیش توسط جنگجویان داعش کشته شدند. از آن زمان به بعد ، خانواده های متوفی روز یکشنبه با گذاشتن اجساد در کنارگذر غربی کویته ، علیه دولت پاکستان معترض شدند. از طرف دیگر ، عمران خان که سعی در تبدیل شدن به مسیحیت مسلمانان در سراسر جهان دارد ، در کشور خود توسط آزار و اذیت دین خود احاطه شده است.

عمران کشتار خزرها را به هند پیوند می دهد
عمران خان حتی حمله داعش به خزر مسلمانان را به هند پیوند داد. او دو روز پیش ، اتهامی دروغین مبنی بر تحریک خشونت های جمعی در پاکستان توسط کشور همسایه خود را مطرح کرد. عمران گفت که من در غم و اندوهت شریک تو هستم و زودتر پیش تو آمدم تا در هنگام رنج کنارت باشم. من به زودی باز خواهم گشت و ادای احترام می کنم و به همه خانواده های (داغدار) تسلیت می گویم.

مردم خزر به نام اسلام کشته شدند
مسلمانان سنی اکثریت مردم پاکستان هستند که با اقلیت های مذهب خود مانند احمدیه و خزر مخالف هستند. به غیر از پاکستان ، جنایات بسیاری علیه جامعه خزر در زمان رژیم طالبان در افغانستان انجام شده است. جنگجویان طالبان نه تنها افراد جامعه خزر را به ضرب گلوله کشته بلکه زنان جامعه خود را نیز مورد آزار و اذیت قرار دادند.

“همسایه ما خشونت های جمعی را تحریک می کند” ، عمران به بهانه کشتن معدنچیان شیعه عازم هند شد
خزر کیست
جامعه خزر جامعه ای از مسلمانان شیعه است که در پاکستان و افغانستان زندگی می کنند. کسانی که به هزارمین گویش فارسی دری صحبت می کنند. خزرها یک گروه اقلیت قومی افغان با اصالت فارسی ، مغولی و عثمانی هستند. وی همچنین از نوادگان چنگیز خان حاکم مغول به حساب می آید. گفته می شود یک دسته هزاران سرباز در ارتش مغول آموزش دیده اند. این احتمال وجود دارد که جامعه خزر از خود منشأ گرفته باشد.

یك حمله وحشیانه دیگر در بلوچستان ، 11 معدنكار پاكستانی به ضرب گلوله كشته شدند
طالبان جامعه خزر را کشتند
افراد جامعه خزر مسلمان شیعه هستند. اعتقاد بر این است که خزرها مذهب شیعه را در اوایل قرن شانزدهم در زمان سلسله صفوی در ایران پذیرفتند. از آنجا که بیشتر اهل تسنن در افغانستان مسلمان هستند ، جامعه خزر قرن ها مورد تبعیض و تبعیض قرار گرفته است. در زمان حکومت طالبان ، لاک ها توسط افراد جامعه خزر کشته شدند.

شورشیان بلوچ تغییر تاکتیک ، حمله به چینی ها در شهرهای پاکستان ، عمران خان در تنش
اکنون 1.5 میلیون خزر در پاکستان باقی مانده است
امروز حدود 3 میلیون مسلمان خزر در افغانستان زندگی می کنند. که پس از پشتون ها و تاجیک ها سومین پادکست بزرگ است. جمعیت آنها در پاکستان حدود 1.5 میلیون نفر است که بیشتر آنها در حوالی کویته زندگی می کنند. گل پاکستانی در مجاورت افغانستان و ایران است. بنابراین افراد جامعه خزر بیشتر در این مناطق زندگی می کنند.

[ad_2]