نخست وزیر نپال KP شارما اولی سوگند یاد می کند و رازداری می کند: KP شرما اولی سومین نخست وزیر نپال می شود ، رئیس جمهور Vidya Devi Bhandari سوگند یاد می کند

می 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • رئیس جمهور CPN-UML KP ، شارما اولی ، دوباره نخست وزیر نپال شد
  • روز جمعه ، رئیس جمهور ویدیادوی بهندری سوگند یاد کرد که برای دفتر کار و یک راز برای KP Oli سوگند یاد کرده است
  • اولی پس از از دست دادن اعتماد به پارلمان در 10 مه استعفا داد

کاتماندو
رئیس جمهور CPN-UML KP ، شارما اولی ، دوباره نخست وزیر نپال شد. رئیس جمهور ویدیادوی بهندری روز جمعه با KP Oli بیعت و رازداری کرد. اولی در 10 ماه مه پس از از دست دادن اعتماد به پارلمان استعفا داد. پنجشنبه شب ، رئیس جمهور بهندری بار دیگر او را به نخست وزیری منصوب کرد. اولی همچنین به همکاران قدیمی خود در دفتر قسم می خورد.

در سیاست نپال ، که از هرج و مرج ویروس کرونا رنج می برد ، مرحله افزایش ادامه دارد. در نپال ، احزاب مخالف نتوانستند روز پنجشنبه اکثریت را برای تشکیل دولت بعدی به دست آورند. KP شارما اولی سپس به عنوان نخست وزیر کشور به عنوان رهبر بزرگترین حزب سیاسی در پارلمان نپال منصوب شد. رئیس جمهور نپال ، ویدیا دوی بهنداری ، رئیس جمهور 69 ساله CPN-UML را به عنوان نخست وزیر منصوب کرد.

اعتماد اولی به مجلس نمایندگان از دست رفت
فقط سه روز پیش ، اولی اعتماد خود را به مجلس نمایندگان از دست داد و مجبور به استعفا شد. رئیس جمهور بهندری مطابق بند 3 ماده 78 قانون اساسی نپال اولی را به عنوان رهبر بزرگترین حزب سیاسی مجلس نمایندگان منصوب کرد. رئیس جمهور بهندری روز جمعه در مراسمی در Sheetal Niwas سوگند اداری و راز سوگند یاد می کند.

پیش از این ، ائتلاف مخالف کنگره نپال و حزب کمونیست نپال (مرکز مائوئیسم) نتوانستند اکثریت را برای تشکیل دولت بعدی به دست آورند. سپس راه برای نخست وزیری اولی پاک شد. اولی روز دوشنبه نتوانست رای اعتماد به مجلس نمایندگان را به اثبات برساند ، پس از آن رئیس جمهور بهندری تا ساعت 9 پنجشنبه شب به احزاب مخالف فرصت داد تا دولت را تشکیل دهند.

کنگره نپال 61 کرسی و حزب پراچاندا 49 کرسی دارند
رئیس جمهور کنگره نپال ، شیر بهادر دئوبا از رئیس جمهور مائوئیست CPN Pushpakamal Dal “Prachanda” حمایت کرد اما نتوانست حمایت Janata Samajadi (JSP) را جلب کند. اوپندرا یداو رئیس JSP پشتیبانی از دوبا را انجام داده بود ، اما رئیس جمهور حزب دیگر ، ماهانت تاكور ، این ایده را رد كرد. در مجلس عوام ، کنگره نپال 61 کرسی و حزب پراچاندا 49 کرسی دارند. بنابراین ، آنها 110 کرسی دارند ، اما کمتر از اکثریت هستند. در حال حاضر ، 136 رأی برای تشکیل دولت لازم است. حزب جناتا سماج آبادی دارای 32 کرسی در مجلس است.

kp oli

KP شارما اولی نخست وزیر نپال می شود

[ad_2]