نخست وزیر بنگلادش ، شیخ هاسینا ، خالده ضیا را به حمایت از اقدامات ISI متهم کرد: اتهام اصلی نخست وزیر بنگلادش ، شیخ هاسینا ، خالیده ضیا ، “حمایت” از اقدامات ISI است

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • شیخ هاسینا به دولت های قبلی ضیاور رحمان ، ارشاد و خالده ضیا حمله می کند
  • وی گفت این دولتها در تلاشند نام پدرش را از تاریخ مبارزات آزادی پاک کنند.
  • در این تلاش ، بسیاری از اسناد اطلاعات بین دپارتمانی پاکستان (ISI) منهدم شد.

داکا
نخست وزیر بنگلادش شیخ حسینا به دولت های قبلی ضیاور رحمان ، حسین محمد ارشاد و خالده ضیا حمله کرده است. وی گفت که این دولتها چندین اسناد اطلاعات بین دفاعی پاکستان (ISI) را نابود کردند تا تلاش کنند نام پدر و پدر ملت بنگابندو را از تاریخ شکوهمند مبارزات 1971 برای آزادی و جنبش زبان پاک کنند.

در مراسم افتتاحیه برنامه Mojib Borshaw ، وب سایت Mujib Borsho 2020-2021 و نسخه دیجیتالی سخنرانی وی در پارلمان گاتیا که روز یکشنبه در اینجا برگزار شد ، Hasina گفت: “ثابت شده است که تاریخ هرگز قابل پاک شدن نیست.” ه. “” وی گفت كه دولت وی پیش از این هفت نسخه از 14 نسخه اسناد ISI را كه عمدتاً علیه بانگاباندو بود ، منتشر كرده است.

نخست وزیر گفت که با خواندن این نسخه ها می توان تاریخ واقعی استقلال کشور را درک کرد. حسینا ، شیخ مجیبور رحمان ، دختر ارشد بانگاباندو ، گفت كه وی كتاب ها را با نظر دولت ها و روسای مختلف و مردم عادی برای همه بازدیدكنندگان نگه داشته تا مردم از تاریخ مطلع شوند. میتوانست.

برنامه ای را برای بزرگداشت صدمین سالگرد تولد پدر ملت برنامه ریزی کنید
نخست وزیر همچنین اشاره کرد که پارلمان در ادامه دموکراسی کشور نقش دارد ، زیرا نمایندگان مردم در اینجا فرصت دارند چیزی در مورد رفاه مردم بگویند. وی گفت که دولت وی مشکلی در اداره پارلمان ایجاد نکرد ، اما در زمان مخالفت تجربه بدی داشت. وی از رئیس مجلس برای مدیریت بی طرف مجلس تشکر کرد.

نخست وزیر گفت که وی مجیب بورسو را تا 16 دسامبر تمدید کرده است ، زیرا او قصد دارد برای جشن سالگرد طلای کشور و صد سالگی تولد پدر این کشور جشن بگیرد. اگر در روزهای آینده وضعیت ویروس کرونا بهبود یابد. وی گفت كه بانگابندهو آرزو داشت كه به مردم حالت دیگری بدهد و لبخندی به لب بیاورد ، اما او نتوانست آرزو خود را به طور كامل برآورده كند زیرا در 15 آگوست 1975 به همراه بیشتر اعضای خانواده اش كشته شد.

[ad_2]