نخست وزیر اولی می خواهد درباره اختلافات مرزی با هند مذاکره کند ، وزیر امور خارجه نپال امروز وارد دهلی می شود – هند نیوز

ژانویه 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کاتماندو
نخست وزیر K.P. شارما اولي در ميان مبارزات سياسي نپال ، Sipahsalar مخصوص خود را به هند اعزام كرد. پرادییپ کومار گیاولی وزیر امور خارجه نپال در سفر سه روزه خود به هند در ششمین نشست کمیسیون مشترک نپال و هند شرکت خواهد کرد. وی همچنین در مورد تمام جنبه های روابط ، از جمله همکاری در مورد Kovid-19 و اختلافات مرزی با وزیر خارجه هند S. Jaishankar ، گفتگو خواهد کرد.

اولی یک سیاست دو طرفه را دنبال می کند
نخست وزیر اولي براي جلب مردم نپال همزمان دو سياست را دنبال مي کند. روز یکشنبه ، او در جلسه شورای ملی قول خود را برای تسخیر کالاپانی ، لیمپیادورا و لیپوله از هند تکرار کرد. به گزارش جمهوری مای ، اولی ادعا می کند که طبق توافق سوگاولی ، این سه منطقه در شرق رودخانه ماهاکالی متعلق به نپال است. آنها گفتند که از طریق گفتگوهای دیپلماتیک با هند خارج خواهند شد. وی افزود که پس از جنگ هند و چین در سال 1962 ، جایی که ارتش هند مستقر بود ، حاکمان نپال هرگز برای به دست آوردن این مناطق تلاش نکردند.

انتظار می رود روابط هند و نپال بهبود یابد
اعتقاد بر این است که سفر پرادیپ كومار گیوالى به هند همچنین برف روابط دو كشور را ذوب خواهد كرد. تنش در هر دو کشور پس از نقشه جدید نپال در ماه مه-ژوئن به اوج خود رسید. سپس نپال مرزهای خود را با هند در دوره تاجگذاری بست. پس از آن ، روابط بین دو کشور به دلیل مواضع ضد هند نپال به طور مداوم در حال بدتر شدن است.

اولی که در صندلی خود در معرض خطر است و برای هند و چین به یک چودری تبدیل می شود ، اختلاف در مورد لاداخ را حل خواهد کرد!
مقامات هند در حال بهبود روابط هستند
اخیراً سامانتا کومار گویال ، رئیس آژانس اطلاعاتی هند RAW ، به تنهایی با نخست وزیر نپال اولی در کاتماندو ملاقات کرده است. سپس فرمانده ارتش هند ، ژنرال مانوج موکوند ناروانه ، برای یک دیدار سه روزه به کاتماندو رسید. در این مدت وی توسط رئیس جمهور نپال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.هارد هاردواردان سرینگلا وزیر امور خارجه هند نیز پس از بازدید از نارنا به نپال سفر کرد. انتظار می رفت روابط دو طرف عادی باشد.

پیام محکم نخست وزیر نپال کی.پی. اولی به چین ، هند را “دوست” خواند ، ما از مداخله موافق نیستیم
کمیسیون مشترک هند و نپال چیست؟
کمیسیون مشترک عالی ترین سازوکار گفتگوی دوجانبه بین دو کشور است. در این نشست ، دو طرف در مورد بسیاری از موضوعات از جمله تجارت دو جانبه ، انرژی ، اختلافات مرزی و کمک در مورد مسئله Kovid-19 گفتگو خواهند کرد. پیش از این ، وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفته بود كه روابط دو جانبه بین نپال و هند در زمینه تجارت ، ترانزیت ، انرژی ، مرز ، همکاری Kovid-19 ، زیرساخت ها ، اتصال ، سرمایه گذاری ، کشاورزی ، گردشگری ، فرهنگ و سایر موضوعات در جلسه کمیسیون مشترک گنجانده شده است. بعد کلی این مورد بحث خواهد شد.

نخست وزیر اولي به دستور هند می رقصد و پارلمان را به تحریک وی منحل می کند: Pushp Kamal Dahal ‘Prachanda’
این مقامات نپالی به دهلی نیز رسیدند
وزیر خارجه جانولی در جریان سفر خود با مقامات ارشد هند نیز دیدار خواهد کرد. به گفته مقامات ، بهارات راج پودایال ، وزیر امور خارجه و لاکشمی آریال ، دبیر وزارت بهداشت و جمعیت ، جیوالی را همراهی می کنند.

اولی و گیاوالی

نخست وزیر نپال ، اولی و گیاولی

[ad_2]