موشک های شورشی عربستان: 75 موشک بالستیک در شهرهای عربستان سعودی در سال 2020 پرتاب شد: شورشی حوثی

ژانویه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

سانا
شبه نظامیان حسین از یمن مورد حمایت ایران گفتند که در سال 2020 75 موشک بالستیک به شهرهای مرزی عربستان سعودی شلیک کرده اند. به گزارش شین هوا ، یحیی سارایا ، سخنگوی نظامی این گروه در بیانیه ای روز دوشنبه گفت که پلیس در سال گذشته 178 موشک بالستیک دیگر را به سمت شهرهای یمن شلیک کرده است که سایت های نظامی دولت را هدف قرار داده است.

وی افزود که سال گذشته پلیس “267 حمله هواپیماهای بدون سرنشین به عربستان سعودی و 180 حمله هواپیماهای بدون سرنشین دیگر به دولت یمن در شهرهای یمن” انجام داد. سال گذشته ، شبه نظامیان حوثی همچنین حملات پهپادی و موشکی مرزی را به عربستان سعودی افزایش دادند ، اما بر اساس بیانیه های ائتلاف به رهبری عربستان ، بیشتر حملات متوقف شد.

ارتش انگلیس پالایشگاه های نفت عربستان را پس انداز می کند
بر اساس بیانیه های دولت ، گروه شورشی سال گذشته حملات خود را به شهرهای تحت اشغال یمن افزایش داد و صدها نفر را کشت و آنها را زخمی کرد. حملات شورشیان حوثی موجب ناراحتی عربستان سعودی شده است. شاهزاده سلمان که نگران حملات مداوم به چاه های نفت و پالایشگاه های نفت بود ، از ارتش انگلیس کمک گرفت. ایندیپندنت به نقل از سخنگوی دفاعی اظهار داشت: توپچی از هنگ 16 ارتش انگلیس برای محافظت از چاه های نفت در برابر حملات هواپیماهای بدون سرنشین شورشیان حوثی بی سر و صدا در میدان های نفتی در عربستان مستقر شده است. میتوانست.

سخنگوی دفاع گفت که انگلیس پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان در 14 سپتامبر 2019 با وزارت دفاع عربستان سعودی و چندین متحد بین المللی همکاری نزدیک داشته است. در آن زمان ، استراتژی برای تقویت دفاع از عربستان سعودی تدوین شد. زیرساخت های اقتصادی حیاتی آن از تهدیدات هوایی. با این حال سخنگو با اشاره به عملیات امنیتی ، تاریخ دقیق و تعداد نیروهای درگیر را فاش نکرد.

[ad_2]