موج گرما کانادا ده ها کشته به دلیل ثبت دمای خرد شده: عطارد در کانادا به 49 درجه سانتیگراد رسید ، تعداد زیادی از مرگ های ناشی از گرمای گرم

ژوئن 30, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • گرما در کانادا وضعیت را بدتر کرد و دما به 49.5 درجه سانتی گراد رسید.
  • در کانادا موج گرمای شدیدی وجود دارد و تاکنون 130 نفر در ونکوور جان خود را از دست داده اند
  • همچنین گفته می شود گرمای شدید عامل اصلی مرگ و میر بسیاری از افراد است.

ونکوور
در کانادا گرما بدتر شد و دما به 49.5 درجه سانتیگراد رسید. در کانادا موج گرمای شدیدی وجود دارد و از روز جمعه 130 نفر در ونکوور جان خود را از دست داده اند. بیشتر کشته شدگان بزرگسال هستند یا سلامتی آنها رو به وخامت است. همچنین گفته می شود گرمای شدید عامل اصلی مرگ و میر بسیاری از افراد است.

روز سه شنبه ، منطقه بریتیش کلمبیا در کانادا برای سومین روز متوالی دمای 49.5 درجه سانتیگراد را ثبت کرد. در اوایل هفته جاری ، جیوه در این کشور از 45 درجه سانتیگراد عبور نکرده بود. گفته می شود به دلیل تشکیل یک منطقه فشار بالا در شمال غربی ایالات متحده و کانادا ، موج گرما در هر دو کشور ادامه دارد. پلیس گفت که گرما عامل اصلی مرگ 65 نفر در ونکوور است.

“ترک خانه تقریبا غیرممکن است”
دست کم 34 نفر در حومه شهر برنابی و 38 نفر در ساری کشته شده اند. پلیس گفت که قبلاً هرگز در ونکوور چنین گرما نبوده است. بسیاری از مردم توسط این کشته می شوند. وی گفت که تمام تلاش ها برای نجات جان مردم صورت گرفته است. وضعیت لو این است که مردم در ونکوور می گویند خارج شدن از خانه تقریباً غیرممکن است.

از طرف دیگر ، به دلیل تأثیر موج گرما در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام ، دمای روزانه بالاتر از 44 درجه سانتیگراد در آمریکا ثبت می شود. توسط خدمات ملی هواشناسی به عنوان شدید ، طولانی ، رکوردشکن ، بی سابقه ، غیرمعمول و خطرناک توصیف شده است. درجه حرارت که در طول روز ثبت می شود ، همه رکوردهای بالاترین ثبت شده در مکان هایی را که به چنین تابستان گرم عادت کرده اند ، می شکند و رقابت های مقدماتی بازی های المپیک را نقض می کند.

[ad_2]