مواد معدنی موجود در مریخ ، کشف شده در قطب جنوب ، ستاره ها بین زمین و سیاره سرخ متصل هستند؟ – یاروزیت معدنی کمیاب که در ورقه یخ قطب جنوب وجود دارد و به وفور در مریخ یافت می شود

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

یخ های قطب جنوب را “کپسول زمان” نیز می نامند. دلیل این امر این است که یخ های موجود در این کشور اسرار چند صد ساله را حفظ می کند. محققان در جستجوی این یخ اکنون چیزی کشف کرده اند که می تواند سیم ها را بین زمین و مریخ متصل کند. در حقیقت ، یکی از این مواد معدنی در اینجا کشف شده است که در زمین بسیار نادر است و به احتمال زیاد در مریخ یافت می شود. بر اساس این یافته ، احتمال یافتن شباهت های بین زمین و مریخ افزایش می یابد.

متولد مریخ

جاروزیت ماده معدنی است که به مقدار زیاد در مریخ یافت می شود. اعتقاد بر این است که زمانی وضعیت مریخ به گونه ای بود که می توانست مواد معدنی تولید کند. این ماده معدنی قهوه ای زرد در حضور آب و اسید تولید می شود. در مریخ هیچ آبی وجود ندارد اما در زیر سطح آب یافت می شود. اولین بار توسط مریخ فرصت نورد مریخ ناسا در سال 2004 کشف شد و پس از آن در بسیاری از نقاط مریخ کشف شد. (عکس:g_baccolo)

یک ماده معدنی نادر برای اولین بار در یخ کشف شد

این ماده را می توان در نزدیك آتشفشانهای روی زمین مشاهده كرد ، اما بسیار نادر است. تا پیش از این ، در زیر برف غیرممکن قلمداد می شد ، اما اکنون این کشف همه را متعجب کرده است. مقاله ای در ارتباطات طبیعت در همین ماه منتشر شد. جیووانی باکولو ، زمین شناس از دانشگاه میلان-بیکوکا نیز در این باره توئیت کرد. وی گفت که او گفت این اولین بار است که یک فرآیند ژئوشیمیایی کشف شده در مریخ در هسته یخ قطب جنوب کشف می شود.

شباهت های بین این دو سیاره را کشف کنید

تیم او در اینجا به دنبال مواد معدنی دیگر بود ، اما هسته را پیدا کرد. با این حال ، مقدار آن بسیار کم است ، اما اشعه ایکس سلول صفر آن را نشان می دهد. این مطالعه بسیار ویژه می شود ، زیرا احتمال یافتن شباهت بین دو سیاره از طریق همان نیازها برای تبدیل شدن به یک ماده معدنی افزایش می یابد.

ارتباط بین قطب جنوب و مریخ چیست؟

شایان ذکر است که مدتی پیش در زیر یخ های قطب جنوب مریخ مطالعه سه دریاچه عظیم نمکی کشف شد. دریاچه های مشابهی نیز در زمین وجود دارد که حاوی اکستوفیل ها ، یعنی میکروارگانیسم هایی است که می توانند در محیط های بسیار گرم یا بسیار سرد زندگی کنند. این ارگانیسم ها می توانند بدون اکسیژن ، در دمای زیر صفر و در آب نمک ، جایی که موجودات دیگر نمی توانند زنده بمانند ، زندگی کنند. آنها در دریاچه عمیق قطب جنوب روی زمین یافت می شوند و موجودات مشابه را می توان در دریاچه های مریخ یافت.

[ad_2]