منتقد ولادیمیر پوتین الکسی ناوالنی: دادگاه روسیه الکسی ناوالنی را به 3 سال و نیم زندان محکوم کرد

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • الکسی ناوالنی رهبر ضد پوتین به مدت سه سال و نیم توسط دادگاه مسکو زندانی شده است
  • رهبر مخالفت ناوالنی 44 ساله در روسیه در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد.
  • الکسی ناوالنی پس از حمله عامل عصبی به مدت پنج ماه در آلمان تحت درمان قرار گرفت.

مسکو
دادگاه مسکو توسط الکسی ناوالنی ، ضد رهبر ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهوری روسیه به جرم نقض شرایط آزمایشی ، محکوم شد و او را به گذراندن نزدیک به سه سال و نیم در زندان محکوم کرد. در روسیه ، ناوالنی ، رهبر مخالف 44 ساله ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد. وی پس از حمله توسط یک عامل عصبی (سم) به مدت پنج ماه در آلمان تحت درمان قرار گرفت.

ناوالنی دولت روسیه را مسئول حمله به مامور خود دانست. با این حال ، دولت روسیه ادعاهای وی را رد کرد و گفت هیچ مدرکی مبنی بر مسمومیت یافت نشده است. پیش از این ، ناوالنی از دادرسی که در دادگاه مسکو علیه او در جریان است انتقاد کرد. وی گفت که دولت برای ارعاب میلیون ها نفر علیه آنها در حال اقدام است.

“رهبر روسیه به عنوان سابقه مسمومیت شناخته خواهد شد”

در همان زمان ، دادستان ها از دادگاه خواستند که ناوالنی را به دلیل نقض قوانین به زندان محکوم کند. در دادگاه ، ناوالنی “ترس و نفرت” پوتین را دلیل دستگیری خود عنوان کرد و گفت این داستان برای رهبر روسیه به عنوان یک مسموم کننده شناخته می شود. وی به دادگاه گفت: “هدف ترساندن مردم است. آنها می خواهند با قرار دادن شخصی در زندان میلیونها نفر را بترسانند.


دادستانی روسیه ادعا می کند که ناوالنی شرایط مجازات تعلیقی سه و نیم ساله خود را در سال 2014 به دلیل مجازات های پولشویی نقض کرده است. با این حال ، ناولانی این ادعاها را رد کرد و آن را انگیزه سیاسی دانست. دادستانی از دادگاه منطقه سیمونوفسکی خواست که وی را محکوم کند. ناوالنی گفت دادگاه حقوق بشر اروپا حکم غیرقانونی بودن محکومیت وی در سال 2014 را صادر کرده و روسیه باید به وی غرامت پرداخت کند.

عملکرد گسترده در روسیه در دو آخر هفته گذشته
ناوالنی و وکلای وی گفتند که به دلیل اینکه وی در آلمان تحت معالجه پزشکی بود ، نمی تواند به طور خصوصی به مقامات روسیه گزارش دهد. ناوالنی روز سه شنبه در جلسه دادگاه گفت: “پس از اتمام دوره درمان ، به مسکو بازگشتم. چه کار دیگری می توانم انجام دهم؟ پس از اعزام ناوالنی به زندان ، طی دو تعطیلات آخر هفته گذشته در روسیه اعتراضات گسترده ای صورت گرفته است ، مردم با شعارهایی علیه پوتین خواستار آزادی ناوالنی شدند. روز یکشنبه ، پلیس 5750 نفر را در سراسر کشور بازداشت کرد ، از جمله بیش از 1900 نفر در مسکو. بیشتر افراد پس از احضار به دادگاه آزاد شدند.

[ad_2]