ملخ آفریقا: کشورهای آفریقایی در حمله دومین ملخ در هند در بحران قرار دارند – کشورهای آفریقایی در معرض تهدید موج دوم ملخ در سال جاری قرار دارند

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • بحران ملخ که در کشورهای آفریقایی متولد شده است
  • تعداد ملخ ها به دلیل بارندگی شدید افزایش می یابد
  • یک بحران غذایی ممکن است برای میلیون ها نفر اتفاق بیفتد
  • سال گذشته ملخ ها در هند نیز خسارت وارد کردند

نایروبی
سال 2020 برای آفریقای شرقی سال بدی بود ، نه تنها به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، بلکه به دلیل حمله وحشتناک ملخ. در همین زمان ، این چالش ها در سال 2021 نیز ادامه دارد. تیم های ملخ بازگشتند که منجر به یک بحران امنیت غذایی شد. سازمان ملل در اوایل سال جاری هشدار داد که حمله دوم و شاید مرگبارتر را آغاز کرده است.

خطر ملخ چقدر است؟
پروفسور فرانسیس دانکن از دانشگاه ویتواترسراند گزارش می دهد که ملخ های موج اول در مکان های مختلف تخمگذاری می کنند. به دلیل بارندگی های خوب ، تخم های بیشتری از آنها خارج می شوند و اکنون خطر موج دوم وجود دارد. با این حال ، یک مقام ارشد پیش بینی محلی می گوید که انتظار می رود ماه های آینده خشک باشد. در چنین شرایطی احتمال جدی تر بروز مشکل ملخ کمتر است.

کشورهایی که بیشترین خطر را دارند
ملخ در 70 سال گذشته بیشترین آسیب را در کنیا دیده است. علاوه بر این ، در مجموع 35 میلیون نفر در اتیوپی ، سومالی ، سودان و یمن با تهدید کمبود مواد غذایی روبرو هستند. اگر حمله جدید متوقف نشود ، این تعداد می تواند به 3.85 کرور برسد.

ملخ ها در مادیا پرادش و اوتار پرادش وحشت زیادی را در راجستان ، گجرات ، پنجاب ، هاریانا و همچنین هند ایجاد کرده اند. ملخ در پاکستان امنیت غذایی را نیز تهدید می کند. حتی در این صورت ، اقتصاد نهایی باید با وضعیت بدتری روبرو می شد.

[ad_2]