ملاقات دولت افغانستان با طالبان: گفتگوهای طالبان و افغانستان در دوحه موافقت می کند که دوباره ملاقات کنید

جولای 19, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لهجه ها

  • گفتگوهای بین دولت افغانستان و طالبان در اجلاس دوحه قانع کننده نیست
  • هر دو طرف گفتند که مذاکرات برای دستیابی به توافق در آینده نزدیک ادامه خواهد داشت.
  • تلاش از سرتاسر جهان برای دستیابی به توافق در مورد آتش بس بود ، اما این اتفاق در مذاکرات رخ نداد.

دوحه
گفتگوها میان دولت افغانستان و طالبان در جلسه ای در پایتخت قطر ، دوحه ، در میان شرایطی مانند جنگ در افغانستان بی نتیجه ماند. در همین حال ، دو طرف بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند که مذاکرات برای دستیابی به توافق در آینده ادامه دارد. طالبان و دولت افغانستان تأکید کرده اند که زیرساخت های غیرنظامی هدف قرار نخواهد گرفت. با این حال ، توافق آتش بس حاصل نشد.

در بیانیه مشترک عبدالله عبدالله ، رهبر افغانستان و دومین فرمانده در دولت غنا آمده است: “دو طرف مذاکرات توافق کرده اند که مذاکرات را تا رسیدن به راه حل قابل قبول ادامه دهند.” چنین جلساتی در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. روسای هیئت از مشاغل خود خواستند که گفتگوهای خود را تشدید کنند. وی همچنین گفت که نیاز به توافقی است که بر اساس اصول اساسی اسلام باشد و به نفع مردم افغانستان باشد.
دختر سفیر افغانستان ربوده نشده ، توطئه RAW هند: وزیر کشور پاک
سطح خشونت در افغانستان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است
دولت های طالبان و افغانستان توافق کرده اند که به همه مناطق کشور کمک های بشردوستانه کرده و از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کنند. این گفتگوها در حالی صورت می گیرد که پس از خروج آمریکا ، میزان خشونت در افغانستان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. رهبر طالبان روز یکشنبه گفت که طالبان خواهان یک راه حل سیاسی برای جنگ دهها ساله این کشور هستند. بیانیه مولوی هیبت الله آهوندزاده رهبر طالبان در میان گفتگوهای صلح در دوحه صادر می شود.
6 کشور در سراسر جهان متعهد شده اند که اجازه نمی دهند طالبان به زور اسیر شوند
پیش از این ، دور نخست مذاکرات صلح شنبه در دوحه برگزار شد و دور دوم مذاکرات نیز اواخر یکشنبه شب برگزار شد. زالمای خلیل زاد ، فرستاده صلح آمریكا در افغانستان نیز در دوحه است و هفته گذشته در یك كنفرانس در تاشكند ابراز امیدواری كرد كه خشونت و آتش بس سه روزه در زمان باكرید كاهش یابد. آهوندزادا گفت: امارت اسلامی از هر فرصتی برای ایجاد یک راه حل سیاسی و یک نظام اسلامی در کشور پشتیبانی می کند. طالبان در طول حکومت خود ، دولت خود را امارت اسلامی می نامیدند.

طالبان بسیاری از مناطق افغانستان را اشغال کرده است
طالبان در دوران حکومت خود ، دولت خود را امارت اسلامی می نامیدند. رهبر طالبان در بیانیه خود در مورد سیستم اسلامی صحبت کرد ، هرچند منظور وی را برای این منظور روشن نکرد. با کنترل طالبان بر بسیاری از مناطق افغانستان و خشونت در بسیاری از نقاط ، نشانه های زیادی از راه حل سیاسی دیده نمی شود.

[ad_2]