معابد هندو عمران خان پاکستان: هند در معبد هندو مسلمان ساخته شده توسط مسلمانان دولت عمران خان تماشاگر می شود

ژانویه 22, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • هند موضوع تخریب معبد هندو در پاکستان را با سازمان ملل مطرح کرده است
  • هند می گوید تروریسم ، افراط گرایی خشن ، بنیادگرایی و عدم تحمل در جهان در حال افزایش است
  • این امر تهدیدی برای فعالیت های تروریستی و تخریب اماکن مذهبی و فرهنگی است.

آمریکا
هند به شدت موضوع تخریب معبد هندوها در پاکستان توسط یک روحانی به رهبری یک روحانی را مطرح کرده است. هند گفته است که تروریسم ، افراط گرایی خشن ، بنیادگرایی و عدم تحمل در حال افزایش است. این امر تهدیدی برای فعالیت های تروریستی و تخریب اماکن میراث فرهنگی مذهبی و مذهبی است. هند گفت که نمونه اخیر آن اخیراً در پاکستان دیده شده است ، جایی که یک معبد تاریخی هندو تخریب شد و دولت عمران خان سکوت کرد.

پاکستان اغلب سعی می کند هند را در سازمان ملل متحد با مسلمانان محاصره کند ، اما اکنون هند آن را لیستی از جنایات علیه سیک ها و هندوها می داند. هند گفت: “یاد و خاطره بتهای لرد بودا که توسط بنیادگرایان در افغانستان خرد شد ، تا امروز در ذهن ما باقی مانده است. تروریست ها با حمله کینه توزانه به سیخ گوردوار در افغانستان ، منجر به کشته شدن 25 فدایی شدند. این نمونه دیگری از این خطر است. اخیراً ماه گذشته ، یک معبد هندو در کراک ، پاکستان ، با حمایت صریح دولت در آنجا ، توسط یک گروهک به آتش کشیده شد. وقتی معبد ویران شد ، اداره مانند تماشاچی لال در آنجا ایستاد.

این کشور باید با نفرت و خشونت روبرو شود: هند
هند به سازمان ملل متحد گفته است كه تا زمانی كه انتخاب پذیری باقی مانده است ، این اتحاد و اتحاد تمدن های سازمان ملل نباید به نفع كسی باشند. هند گفته است كه ما باید در برابر نیروهایی كه گفتگو را فریب می دهند و نفرت و خشونت را با صلح جایگزین كنند متحد شویم. توضیح اینکه گروهی به رهبری اعضای یک حزب رادیکال اسلامی در استان خیبرپختونخوا پاکستان یک معبد هندو را تخریب کرده و آن را به آتش کشیدند.


در معبد آرامگاه یک رهبر مذهبی هندو بود. جامعه هندو برای بازسازی ساختمان معبد ده ساله از مقامات محلی اجازه گرفته بود. اوباش به رهبری برخی از روحانیون محلی و طرفداران حزب علمای اسلامی (گروه فضل الرحمن) ، ساختار قدیمی و همچنین کارهای ساختمانی جدید را تخریب کردند. حمله به معبد توسط فعالان حقوق بشر و رهبران جامعه اقلیت هندو به شدت محکوم شد.

هند همچنین به پاکستان در مورد کارشکنی در معبد اعتراض کرده است
سپس دادگاه عالی پاکستان موضعی سختگیرانه گرفت و دستور داد تا معبد را مرمت کنند. هند همچنین با پاکستان به دلیل خرابکاری معبد معترض شد و خواستار برخورد سخت علیه مسئولان این حادثه شد. اعتراضات از طریق کانال های دیپلماتیک در پاکستان آغاز شد. وزارت خارجه پاکستان مخالفت هند با حادثه خرابکاری هندوها را “کاملاً نامناسب” توصیف کرده است.

[ad_2]