مرگ کهکشان: مرگ کهکشان: این کهکشان که برای اولین بار دیده شده 9 میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد – ستاره شناسان برای اولین بار در تاریخ شاهد مرگ کهکشان واقع در 9 میلیارد سال از زمین هستند

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لندن
کهکشان های موجود در فضا پس از مدتی مشخص می میرند. با این حال ، مرگ او هرگز دیده نشد. اکنون دانشمندان کهکشان را کشف کرده اند که به آرامی در حال مرگ است. این اولین بار است که دانشمندان شاهد مرگ یک کهکشان هستند. پیش از این ، تنها کهکشان های مرده مشاهده و بررسی شده بودند.

این کهکشان 9 میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد
ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ میلی متر بزرگ / زیر میلیمتر آلیکان (ALMA) کهکشان آرام آرام در حال مرگ را در فاصله نه میلیارد سال نوری از زمین کشف کرده اند. این کهکشان بیش از نیمی از گازهای تشکیل دهنده ستاره های جدید را از دست می دهد ، در حالی که سوخت آن نیز به آرامی کاهش می یابد. این کهکشان به عنوان ID2299 شناخته شده است.

چگونه کهکشان می میرد
هنگامی که ستارگان جدید در کهکشان محبوس می شوند یا شروع به از دست دادن موادی مانند گاز و سوخت تولید کننده ستاره می کنند ، باعث از بین رفتن آنها می شود. بر اساس این گزارش ، کهکشان ID2299 در حال حاضر هر ساله حدود 10000 کرم ضد آفتاب به عنوان گاز سرد منتشر می کند. در حال حاضر تصور می شود کهکشان 46 درصد از کل گاز سرد خود را از دست داده است.

میلیونها سال زندگی باقی مانده است
ستاره های جدید هنوز در این کهکشان در حال شکل گیری هستند ، اما تعداد آنها بسیار کم است. بیم آن می رود که به دلیل تشکیل ستاره های جدید ، به زودی سوخت این کهکشان تمام شود. در این حالت ، کهکشان به سرعت از گازهای سرد باقیمانده استفاده خواهد کرد. سپس این کهکشان چندین میلیون سال بعد خواهد مرد. توضیح اینکه سن کهکشان ها تریلیون سال است.

دانشمندان گفتند
آناگرادجیا پوگلیسی ، محقق ارشد ، از دانشگاه دورهام انگلیس و مرکز تحقیقات هسته ای ساچلی فرانسه گفت: “این اولین بار است که می بینیم کهکشان غول پیکر ستاره ساز خاصی در جهان دوردست می میرد.” ما در حال یادگیری بیشتر در مورد این کهکشان هستیم.

[ad_2]