مرز هندوستان چین: ایست و بن بست هندوستان چین لاداخ آخرین به روزرسانی ها: تنش های مرزی با هندوستان چین همچنان ادامه دارد ارتش های دو کشور سلاح های جدید مستقر می کنند

ژوئن 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
به دنبال درگیری های شدید در دره گالوان در مرز هند و چین ، آرامش آشفته در امتداد خط کنترل عملی وجود دارد. در سطح نظامی و دیپلماتیک ، چندین دور گفتگو بین دو کشور برای خارج کردن نیروها از مرز انجام شده است. حتی در آن زمان ، نقاط زیادی از این دست در مرز هند و چین وجود دارد ، جایی که ارتش های دو کشور رو در روی هم قرار گرفته اند. از سوی دیگر ، با ذوب شدن برف در این منطقه آشفته لاداخ ، ارتش چین بر حضور خود افزوده است.

هنوز امیدی به صلح در لاداخ وجود ندارد
در اوایل زمستان گذشته ، ارتشها در هر دو طرف پس از توافق حاصل شده در جلسه فرمانده سپاه ، نیروهای خود را از هر دو طرف دریاچه پانگونگ تسو بیرون کشیدند. ارتش هند از یک مزیت مهم استراتژیک در ساحل جنوبی این دریاچه برخوردار بود. در آن زمان ، هند امیدوار بود که چین بتواند نیروهای خود را از Gogra-Hotspring ، Depsang و Doklam بیرون بکشد ، اما این اتفاق نیفتاد. چین هنوز در تلاش است تا هند را با استقرار سلاح های جدید تحریک کند.

هر دو طرف سلاح در مرز دارند
به همین دلیل است که هند ، با دیدن شیطنت های مشکوک چین ، استقرار سلاح های جدید را در مرز آغاز کرده است. ارتش هند در حال بررسی خرید یک تانک سبک Sprot-SD ساخت روسیه برای مقابله با چین در مناطق مرتفع لاداخ است. نه تنها این ، چهار هواپیمای بدون سرنشین Heron TP تحویل داده شده از اسرائیل نیز برای نظارت از LAC به LOC مستقر می شوند.

تانک روسی Sprut-SD چقدر خطرناک است
مخزن روسی Sprut-SD کاملا سبک است. بنابراین ، مخزن جوانه زنی را می توان به راحتی به مناطق تپه ای منتقل کرد. اگرچه سبک است ، اما قدرت شلیک این مخزن کاملاً زیاد است. دارای یک تپانچه 125 میلی متری است که با کنترل از راه دور قابل کنترل است. علاوه بر این ، این تانک همچنین دارای مسلسل 7.62 میلی متری و مسلسل چهار ضلعی 7.62 میلی متری است. این مخزن آب و خشکی می تواند اهداف را در فاصله حداکثر 7 کیلومتری به دقت مورد اصابت قرار دهد.

تمسخر ولادیمیر پوتین از آمریکا – “نارندرا مودی و شی جین پینگ رهبرانی مسئول هستند ، هیچ کس دیگری نیازی به مداخله ندارد”
هند همچنین یک هواپیمای بدون سرنشین Heron مستقر خواهد کرد
هند همچنین می تواند چهار هواپیمای بدون سرنشین Heron را که در ارتفاع متوسط ​​از اسرائیل در مرز لاداخ پرواز می کنند ، مستقر کند. این هواپیماهای بدون سرنشین توانایی پرواز در ارتفاع 35000 پایی را در حدود 45 ساعت دارند. هواپیماهای بدون سرنشین Heron TP مجهز به نشست و برخاست اتوماتیک تاکسی (ATOL) و ارتباطات ماهواره ای (SATCOM) هستند. این پهپاد همچنین دارای دوربین های نظارتی دوربرد و سایر تجهیزات مدرن نصب شده است.

عکس لو رفته از سومین ناو هواپیمابر چینی باعث نگرانی شده است ، این هواپیما مجهز به این فناوری است ، نه پرش با اسکی
چین دارای PCL-181 است
ارتش هند هویتزر خودران K-9 Vajra را که با استفاده از فناوری کره جنوبی ساخته شده در لاداخ مستقر کرده است. در پاسخ ، چین قبلاً یک هویزر 155 میلیمتری PCL-181 خودران را مستقر کرده است. رسانه های چینی ادعا می کنند که چند روز پیش یک نسخه بهبود یافته نیز در نزدیکی لاداخ قرار داشت. گفته می شود این هویتزر کالیبر 122 میلی متر دارد. K9 Vajra اولین تپانچه خودران بود که در توپخانه ارتش گنجانده شد. یعنی برای حمل آن به وسیله نقلیه دیگری نیاز نیست. می توان آن را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد. روی زمین ضعیف فرو نمی رود و با مخزن حرکت می کند. این توپ با کالیبر 155 میلی متر / 52 می تواند در مدت 30 ثانیه سه گلوله را شلیک کند. برد آن تا 38 کیلومتر است.

پهپادها و کوادکوپترهای تاکتیکی می آیند تا نظارت مرزی را تقویت کنند
سامانه موشکی چینی PHL-03 در مقابل پیناکای هند
چین یک سیستم پرتاب چند منظوره دوربرد PHL-03 را بر روی LAC مستقر کرده است. براساس گزارشی از رسانه مداربسته چین ، 10 واحد از سیستم های جدید موشکی PHL-03 در نزدیکی لاداخ قرار دارد. هر واحد از چهار خدمه تشکیل شده است. دارای 12 لوله ماشه هر کدام 300 میلی متر است. در حالی که در پاسخ ، سیستم پرتاب موشک چند بشکه ای پیناکا توسط هند اجرا شده است. پیناکا در اصل یک سیستم موشکی چند بشکه است. با این کار می توان 12 موشک را فقط در 44 ثانیه شلیک کرد.


Bhishma هندی در مقابل تانک سبک چینی
چین مخازن سبک نوع 15 را در لاداخ مستقر کرده است. این تانک ها می توانند به سرعت در مناطق فلات واکنش نشان دهند و نبرد را کشنده کنند. مانند فرماندهی نظامی شین جیانگ و تبت ، آنها هم اکنون از این تانک های سبک استفاده می کنند. تانک های T-90 که هند در لاداخ مستقر کرده است ، در اصل توسط روسیه ساخته شده است. هند سومین اپراتور مخزن است. در ناوگان آن حدود 4500 تانک وجود دارد (T-90 و انواع آن ، T-72 و Arjun). در هند به این تانک ها “بهشما” گفته می شود.

[ad_2]