مذاکرات طالبان با چین: دیدار هیات طالبان به رهبری ملا برادر با وزیر خارجه چین وانگ در چین

جولای 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لهجه ها

  • هیئت طالبان ، که در افغانستان ویرانی ایجاد کرده است ، تحت رهبری ملا برادر به چین رسیده است.
  • این اولین باری است که رهبران طالبان پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از چین به چین می رسند.
  • در این سفر رهبران طالبان با وانگ یی وزیر خارجه چین دیدار کردند

کابل
هیاتی از طالبان که ادعا می کند 90 درصد از خاک افغانستان را تصرف کرده است ، تحت رهبری ملا عبدالغنی برادر به چین رسیده است. این اولین باری است که رهبران طالبان پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی به چین می رسند. در این سفر ، رهبران طالبان با وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین دیدار کردند ، این دیدار در محافل دیپلماتیک در مورد افغانستان بسیار مهم تلقی می شود.

ملا برادر به چین اطمینان داد که از سرزمین افغانستان علیه امنیت هیچ کشوری استفاده نخواهد شد. این دیدار در حالی برگزار می شود که چند روز پیش شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان و فیض حمید رئیس اطلاعات پاکستان همچنین با وانگ یی در چین دیدار کردند. طالبان بیش از نیمی از منطقه مرزی این کشور با استان سین کیانگ چین را تصرف کرده اند. چین نگران است که سازمان های تروریستی در استان سین کیانگ نفوذ کنند.
طالبان به “دوست” چینی خود که در افغانستان استقبال کرده گفته است که به اویغورها پناهندگی نمی دهد
چین شرط بزرگی را برای دوستی با طالبان تعیین کرده است
در این زمینه ، دیدار وزیر خارجه چین با رهبران طالبان بسیار مهم تلقی می شود. دو طرف در شهر تیانجین چین دیدار کردند. چین از رهبران طالبان خواست روابط خود را با تمام سازمان های تروریستی به طور کامل قطع کنند. این سازمان همچنین شامل گروه افراطی مسلمان اویغور تحت حمایت القاعده ETIM است که برای استقلال در استان سین کیانگ مبارزه می کند.

وانگ یی اخیراً در دوشنبه گفت که باید از جنگ داخلی اجتناب شود و مذاکرات از سر گرفته شد. وانگ یی همچنین از اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تقدیر کرد و گفت که او برای وحدت ملی کارهای زیادی انجام داده است. با این حال ، مهم است که ببینیم نتیجه دیدار دراگان و برادر مال پس از سفر وزیر خارجه پاکستان ، دوست طالبان ، به چین چه خواهد بود.
تروریستهای اسلامی سین کیانگ در 90 کیلومتری مرز چین جمع شدند ، جین پینگ نماینده ویژه خود را تغییر داد
پس از موضع قاطع چین ، پاکستان سعی کرد با هم آشتی کند
در واقع ، طالبان به دوستان بین المللی نیاز دارند که بتوانند در جنگ علیه دولت افغانستان به آنها کمک کنند. با توجه به سابقه تروریستی وی ، به نظر نمی رسد که این اتفاق بیفتد. پس از موقعیت دشوار چین ، پاکستان سعی کرد او را آرام کند. پیش از این ، طالبان تلاش کرده بودند چین را به چراگاه خود فریب دهند و آن را دوست خود بدانند. طالبان همچنین گفته اند که می خواهند در مورد سرمایه گذاری چین در بازسازی افغانستان در اولین فرصت مذاکره کنند.

سهیل شاهین سخنگوی طالبان با حمایت از چین در برابر مسلمانان اویغور گفت ما به جنگجویان اژدهای اویغور در کشور خود پناه نمی آوریم. شاهین گفت که وی امنیت سرمایه گذاری های چینی و کارگران آنها را در صورت بازگشت تضمین می کند. وی گفت: “ما از چین استقبال می كنیم.” اگر آنها بخواهند سرمایه گذاری کنند ، ما امنیت آنها را تضمین می کنیم. امنیت سرمایه گذاری های چینی و کارگران آنها برای ما اهمیت زیادی دارد.

یک تریلیون دلار ثروت در افغانستان پنهان است
افغانستان دارای یکی از بزرگترین ذخایر مس ، زغال سنگ ، آهن ، گاز ، کبالت ، جیوه ، طلا ، لیتیوم و توریم در جهان است. ارزش کل آنها در حدود یک تریلیون دلار تخمین زده می شود. در سال 2011 ، این شرکت چینی قراردادهایی به ارزش 400 میلیون دلار برای سه میدان نفتی دریافت کرد. چین همچنین حق استخراج عسل در استان لوگر را دارد. این شهر تنها 40 کیلومتر با کابل فاصله دارد.

[ad_2]