مذاکرات ایالات متحده و چین تیانجین: مذاکرات ایالات متحده و چین از سر گرفته می شود ، اژدها ادعا می کند “رکود” در روابط – گفتگوهای ایالات متحده و چین آغاز می شود چین ما را به “رکود” در روابط متهم می کند

جولای 26, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

تیانجین (چین)
در گفتگوهای سطح بالا بین ایالات متحده و چین در تیانجین روز دوشنبه ، چین ایالات متحده را به ایجاد “بن بست” در روابط دوجانبه متهم كرد. وی همچنین از آمریکا خواست “باورهای غلط و سیاست های خطرناک خود را تغییر دهد”. در بیانیه رسمی آمده است ، معاون وزیر خارجه چین شی فنگ با معاون رئیس جمهور آمریكا ، وندی شرمن ، كه به این كشور سفر كرده بود ، مذاكره كرد.

در این مدت شی فنگ دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده را به تلاش برای جلوگیری و سرکوب توسعه چین متهم کرد. وزارت امور خارجه به نقل از شی اظهار داشت: علت اصلی ایجاد مشکلات جدی در روابط دو کشور این است که برخی آمریکایی ها چین را “یک دشمن خیالی” معرفی می کنند. خبرگزاری شینهوا گزارش داد که شی فنگ از ایالات متحده خواسته است “تفکر بسیار اشتباه و سیاست های خطرناک خود را تغییر دهد”.

روابط دو کشور در دوران دولت ترامپ رو به وخامت گذاشت.
شرمن با خی و وزیر امور خارجه چین ، وانگ یی ، مسئول روابط ایالات متحده و چین ، جلسات جداگانه درب بسته را در استراحتگاه تیانجین برگزار كرد. وی بالاترین مقام آمریکایی است که از زمان روی کار آمدن جو بایدن از شش ماه پیش تاکنون به چین سفر کرده است. روابط دو کشور در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا وخیم تر شده است و وضعیت تنش میان این دو بر سر فناوری ، امنیت سایبری ، حقوق بشر و سایر موارد وجود دارد.

او به خود گفت چین می خواهد اختلافات را حل کند و زبان مشترکی پیدا کند. دولت بایدن گفته است که در برخی زمینه ها همکاری خواهد کرد ، اما در برخی زمینه ها مانند حقوق بشر با چین مخالف است. وی این رابطه را همکاری ، رقابتی و رقابتی توصیف کرد. وانگ روز شنبه در مصاحبه ای ایالات متحده را متهم كرد كه بهترین محسوب می شود و از قدرت خود برای فشار بر سایر كشورها استفاده می كند.

“شما باید یک محیط باز را برای گفتگو در سطح بالا حفظ کنید”
وانگ به تلویزیون ققنوس چین گفت: “چین هرگز کشوری را که ادعا می کند بهتر از دیگران است قبول نخواهد کرد.” وی گفت: “اگر آمریكا نیاموخته است كه با كشورهای دیگر به طور برابر رفتار كند ، پس مسئولیت چین و جامعه بین المللی است كه به آمریكا در یادگیری آن كمك كنند.” مقامات بایدن گفتند که هدف از این گفتگوها بحث در مورد یک موضوع خاص نبوده ، بلکه باز نگه داشتن کانالهای گفتگوی سطح بالا بوده است. انتظار می رود که بایدن و رئیس جمهور چین شی جین پینگ در حاشیه نشست G20 در اواخر ماه اکتبر در رم دیدار کنند.

[ad_2]