مجسمه زن رمز و راز مکزیکی: اخبار باستان شناسی کشاورزان مکزیکی وضعیت نادر زن را در نخلستان مرکبات پیدا می کنند

ژانویه 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

مکزیکوسیتی
کشاورزان مجسمه ای از یک زن 6 متری را پیدا کردند که در حال حفاری از یک باغ لیمو در سواحل مکزیک است. کارشناسان می گویند این مجسمه یا یک زن نخبه ، یک الهه یا هر دو خواهد بود. کارشناسان موسسه ملی مردم شناسی و تاریخ این کشور می گویند این اولین باری است که چنین بت در منطقه Huastka کشف می شود. این مجسمه تراشیده شده دارای موهای ساختگی است.

به گفته کارشناسان ، قدمت این مجسمه از سال 1450 تا 1521 است. وی گفت که تاج محل ال تاجین به جامعه آمریکای لاتین برمی گردد. اثرات تمدن آزتک بر روی این مجسمه یافت شده است. کشاورزانی که در روز سال نو حفاری می کردند ، دریافت بت وقت را به دولت اطلاع می دادند. پیش از این ، مکانی که این مجسمه پیدا شده بود به عنوان یک مکان باستان شناخته نمی شد.

این بت با دهانی باز و چشمانی درشت برای کارشناسان یک معما باقی مانده است. یک متخصص گفت: “با بررسی بافت بت و ژست آن ، به نظر می رسد که ممکن است از یک حاکم یا یک الهه باشد.” مالدونادو متخصص گفت: این تیم می تواند تیمی از خانم ها یا خانمهایی باشد که از نظر سیاسی یا اجتماعی از موقعیت بالایی در Huastika برخوردار هستند. کارشناسان می گویند زنان در جامعه مکزیک در دوران پیش از استعمار دارای اهمیت بودند.

[ad_2]