مایک پنس در مورد پیروزی جو بایدن: مایک پنس پیروزی جو بایدن را پس از طوفان حامیان دونالد ترامپ در Capitol Hill تایید کرد

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • خشونت طرفداران ترامپ که برای جلوگیری از رئیس جمهور شدن جو بایدن از خشونت استفاده کردند خنثی شود
  • معاون رئیس جمهور مایک پنس پیروزی بایدن را در حدود سه ماهه چهارم اعلام کرد.
  • در این مدت اعضای حزب ترامپ با پیروزی بایدن مخالفت های زیادی کردند.

واشنگتن
خشونت طرفداران دونالد ترامپ که پارلمان آمریکا را به میدان نبرد برای جلوگیری از رئیس جمهور شدن جو بایدن تبدیل کرد ، بی نتیجه ماند. مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، پیروزی بایدن را صبح پنجشنبه ، حدود یک ربع به چهار شب اعلام کرد (به گفته هندی ، حدود دو بعد از ظهر). پس از نزدیک به 15 ساعت بحث و آشوب در پارلمان آمریکا ، مایک پنس بر اساس آرا اعلام پیروزی در کالج مهندسی برق بایدن کرد. در همین حال ، دونالد ترامپ گفت که در تاریخ 20 ژانویه ، جو بایدن قدرت را به روشی “سیستماتیک” منتقل خواهد کرد.

ترامپ در بیانیه ای گفت: “اگرچه من كاملاً با نتایج انتخابات مخالفم ، اما انتقال قدرت به طور سیستماتیک در تاریخ 20 ژانویه انجام می شود.” ترامپ پس از تأیید پیروزی بایدن (78) و هریس (59) در پارلمان ، گفت این تصمیم “پایان دوره اول درخشان وی به عنوان رئیس جمهور” است. ترامپ با تکرار ادعاهای تقلب در انتخابات گفت: “این آغاز مبارزه ما برای بزرگ جلوه دادن دوباره آمریکا است.” بایدن و هریس 20 ژانویه سوگند یاد می کنند.

بسیاری از اعتراض ها به پیروزی بایدن رد شد

در همین حال ، نمایندگان جمهوری خواه دونالد ترامپ به پیروزی بایدن اعتراض کردند ، اما همه رد شدند. پیش از این ، هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا وارد پایتخت آمریكا شده و با پلیس درگیر شدند. این حوادث باعث کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن تعداد زیادی شد. همچنین روند قانون اساسی مهر زدن نام جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید قطع شد. اعضای کنگره روز چهارشنبه آرای دانشکده های انتخاباتی را شمردند و طی آن تعداد زیادی از طرفداران ترامپ به ساختمان پایتخت حمله کردند و سیستم امنیتی را نابود کردند.
7 ژانویه 1789: اولین انتخابات ریاست جمهوری در این روز در آمریکا برگزار می شود ، معبد دموکراسی در سال 2021 با خون آغشته شد.
مجلس سنا و کل کاپیتول بسته شد
پلیس برای کنترل این معترضین مجبور به جنگ شدید شد. در این شرایط هیئت و سنا و کل پایتخت تعطیل شد. معاون رئیس جمهور مایک پنس و نمایندگان مجلس به مکان های امن تری منتقل شدند. یک کانال خبری CNN به نقل از سخنگوی اداره پلیس صوفیه در یک گزارش خبری گفت که زنی که در کپیتول شلیک شد جان خود را از دست داد. در مجموع 4 نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. در حمله معترضین چندین افسر زخمی شدند. در میان وخیم شدن شرایط ، مقررات منع رفت و آمد در پایتخت ملی وضع شد.


با این وجود تعداد زیادی از معترضین با نقض مقررات منع رفت و آمد به خیابان ها ریختند. عصر امروز توسط شهردار موریل باوزر منع رفت و آمد اعلام شد. مقامات می گویند پس از پشت سر گذاشتن خشونت های چهار ساعته توسط طرفداران ترامپ ، اکنون پایتخت امن است. تعداد زیادی از افسران پلیس برای متفرق کردن جمعیت اعزام شدند. نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان در نامه ای به همکاران خود گفت که رهبران کنگره تصمیم گرفته اند امشب جلسه مشترک پس از صلح در پایتخت را از سر بگیرند.

ترامپ اصرار دارد که از قانون پیروی کند و به خانه خود برود
ترامپ که پیش از این طرفداران خود را تشویق کرده بود ، از آنها خواست که از قانون پیروی کنند و پس از خشونت به خانه بازگردند. ترامپ در یک پیام ویدیویی گفت: “این انتخابات تقلبی بود ، اما هیچ کاری نمی توانیم برای آسیب رساندن به ما و سود بردن دیگران انجام دهیم.” ما به آرامش احتیاج داریم. بنابراین ، به خانه بروید. سایت میکرو وبلاگ نویسی توییتر برای ارسال مداوم پست های جعلی در انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه به مدت 12 ساعت قدم غیر منتظره ای در حساب رئیس جمهور دونالد ترامپ برداشت

توییتر همچنین هشدار داد که اگر ترامپ در آینده قوانین را نقض کند ، حساب وی برای همیشه ممنوع می شود. رئیس جمهور منتخب جو بایدن در تمام مدت حادثه گفت که از اینکه آمریکا باید چنین روزی را ببیند ، شوکه و به شدت ناراحت است. بایدن خطاب به ملت گفت: “در حال حاضر ، دموکراسی ما مورد حمله بی سابقه قرار گرفته است. ما در دوران مدرن هرگز نظیر آن را ندیده ایم. حمله به پایتخت ، سنگر استقلال. حمله به کسانی که نماینده مردم و پلیس در تپه کاپیتول هستند … و مقامات دولتی که در معبد جمهوری ما کار می کنند …

“درخواست برای حمایت از قانون اساسی”
وی گفت: “مایلم توضیح دهم. این صحنه هرج و مرج در پایتخت منعکس کننده آمریکای واقعی نیست. این نماینده ما نیست. می بینیم که تعداد کمی از رادیکال ها در حال گسترش آنارشی هستند. این هرج و مرج است. این هرج و مرج است. این مثل خیانت است. الان باید تمام شود. وی خطاب به ملت گفت: “من از رئیس جمهور ترامپ می خواهم که با وفاداری به سوگند خود ، حضور در تلویزیون ملی و خواستار پایان دادن به آن ، از قانون اساسی دفاع کند.”

مایک

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا پیروزی بایدن را اعلام کرد

[ad_2]