ماهواره Elon Musk Space X: SpaceX الون ماسک 143 ماهواره را در یک مأموریت تنها با موشک Falcon 9 پرتاب می کند – SpaceX Elon Musk رکورد هند را می شکند ، و 143 ماهواره را به طور همزمان پرتاب می کند

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اسپیس ایکس الون ماسک رکورد هند را شکست
  • بالاترین ماموریت ماهواره در همان زمان پرتاب می شود
  • 143 ماهواره را با موشک Falcon 9 پرتاب کنید
  • پیش از این ، هند 104 ماهواره به فضا پرتاب کرد

فلوریدا
شرکت الون ماسک اسپیس ایکس این هفته به تاریخ پیوست. در یک مأموریت ، این شرکت 143 ماهواره را پرتاب کرد. همه این ماهواره های موشک Falcon 9 روز یکشنبه پرتاب شدند. از این تعداد 133 ماهواره تجاری و دولتی هستند. در کنار این ، Space X رکوردی برای ارسال همزمان بزرگترین ماهواره ایجاد کرد که قبلاً نام هند بود.

او رکورد هند را شکست
در سال 2017 ، هند 104 ماهواره را به طور همزمان پرتاب کرد. همزمان ، SpaceX 10 ماهواره Starlink را از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب کرد. پس از پرتاب موشک Falcon 9 ، ناو موشک با سلامتی به اقیانوس اطلس بازگشت. آنها به عنوان بخشی از برنامه تقسیم انتشار SmallSat اسپیس اکس که به اپراتورهای کوچک ماهواره ای اجازه می دهد به فضا بروند ، پرتاب شدند.

چه چیزی ارسال شد؟
از 143 ماهواره ، 48 ماهواره ماهواره ای تصویری به نام Superdavs توسط Planet هستند. علاوه بر این ، 17 ماهواره ارتباطی برای کپلر و 30 ماهواره کوچکتر برای ایالات متحده و اروپا وجود دارد. علاوه بر این ، کپسول های کوچک حاوی خاکستر انسانی به شرکت یادبود فضایی پرواز ارسال شد.

فرصتی برای شرکت های کوچک
گروه Starlink شروع به ارائه سیستم های اینترنت باند پهن کرده است. اسپیس ایکس امیدوار است که شرکت های کوچک نیز بتوانند از طریق برنامه اشتراک سواری وارد فضا شوند. بنیانگذار این شرکت ، ایلان ماسک نیز در توییتر خود نوشت: “خوشحالم که به شرکت های کوچک فرصت دادم که به یک کلاس ارزان قیمت بروند.”

[ad_2]