مارشال عبدالرشید دوستم: اشرف غنی و مارشال عبدالرشید دوستم درباره جنگ طالبان در افغانستان

آگوست 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کابل
در مقابل حملات فزاینده طالبان در افغانستان ، ارتش افغانستان دائما در حال شکست است. در همین حال ، خود رئیس جمهور اشرف غنی برای تشویق ارتش و مردم افغانستان به ایالات متحده سفر کرده است. او روز چهارشنبه وضعیت امنیتی را با مقامات نظامی و اداری در مزارشریف ، مرکز ولایت بلخ مرور کرد. مارشال عبدالرشید دوستم ، معروف به شیر مزارشریف ، که در این جلسه شرکت کرده بود ، قول داد که طالبان را از شمال افغانستان نابود کند.

“طالبان نابود خواهند شد”
دوستم ، معاون سابق رئیس جمهور افغانستان ، گفت که طالبان از شمال محو خواهند شد. وی گفت که طالبان هیچ راه فراری ندارند. شبه نظامیان دوستم در حال جنگ با طالبان با ارتش افغانستان هستند. پیشتر ، در 1990 و 2001 ، عبدالرشید دوستم طالبان را از ولایت بلخ حذف کرد.

دوستم سه شنبه شب به مزار شریف رسید
مارشال عبدالرشید دوستم شامگاه سه شنبه با هواپیمای مخصوص به مزار شریف رسید. علاوه بر یک تیم محافظ ، صدها جنگجوی شبه نظامی در پرواز با او حضور داشتند. با رسیدن به مزاری شریف ، شبه نظامیان دوستم ، همراه با ارتش ، در بسیاری از مناطق شهر یک مانع قوی ایجاد کردند. یک روز قبل ، دولت گفت که ارتش افغانستان از حملات طالبان جلوگیری کرده است.

عبدالرشید دوستم: شیر “پیر” مزارشریف به افغانستان بازگشت و قول داد که طالبان را از بین خواهد برد
رئیس جمهور غنی روز چهارشنبه به مزار شریف رسید
اشرف غنی ، رئیس جمهور ، روز چهارشنبه در میان تشدید حملات طالبان بر ولایات شمالی افغانستان وارد بلخ مزارشریف شد. محمد محقق ، مشاور امنیتی و سیاسی غنا و جمعه خان همدرد فرمانده سابق مجاهدین نیز وی را در این دیدار همراهی کردند. طی این مدت ، رئیس جمهور غنی یک جلسه امنیتی با حضور مارشال دوستم ، محمد نور والی پیشین بلخ آتا و مقامات امنیتی ولایت برگزار کرد.

حرکت شرورانه پاکستان علیه هند در افغانستان – ژنرال مارشال عبدالرشید دوستم شکست خواهد خورد
این ولایت تا کنون در کنترل طالبان بوده است.
در طول این ملاقات سطح بالا ، بحث هایی برای بهبود هماهنگی بین مدافعان و ارتش ، جذب نیروهای بیشتر شبه نظامی و آماده سازی برای تصرف شهرها توسط طالبان انجام شد. تا کنون ، زرنج ، پایتخت نیمروی ، ایبک ، پایتخت سمنگان ، تالوکان ، پایتخت طاهر ، شبرهان ، مرکز جاوجان و سرپول ، مرکز استان سرپل ، دارای به دست طالبان افتاد

[ad_2]