ماده تاریک چیست: دانشمندان معتقدند که ماده تاریک وجود ندارد: دانشمندان ادعا می کنند هیچ چیز ماده تاریک نیست

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
سوالات زیادی در مورد جهان وجود دارد که مردم هنوز به دنبال پاسخ برای آنها هستند. برخی نظریه ها درباره مواردی وجود دارد که نمی توان آنها را یافت ، اما زیبایی دنیای علمی این است که هر کشف جدید منجر به امکان جدیدی می شود و نظریه قبلی منسوخ می شود. به نظر می رسد که اتفاق مشابهی با Dark Matter در حال رخ دادن است. تاکنون تصور می شد که دلیل رفتار عجیب ستاره ها در کهکشان ها ، جاذبه ماده تاریک است. با این حال ، طبق گفته تیمی از دانشمندان بین المللی ، این چنین نیست.

ماده تاریک چیست؟
ماده تاریک به عناصر ناشناخته ای گفته می شود که فقط با نیروی جاذبه با ماده معمولی در تعامل هستند. نه نور ساطع می کند و نه منعکس می کند و نه جذب می کند. هرگز مستقیماً خاتمه نیافت. محققان اکنون اثر میدانی خارجی (EFE) دارند که یک موج گرانشی ضعیف است. با سرعت مداری ستارگان بیش از 150 کهکشان مشاهده شده است.

دلیل دیگری هم دارد
طبق این مطالعه ، این تئوری با تئوری ماده تاریک منطبق نیست بلکه با پویایی اصلاح شده نیوتنی (MOND) یا گرانش اصلاح شده مطابقت دارد. طبق این نظریه ، حرکت در یک جسم نجومی نه تنها به جرم بلکه به گرانش سایر اجسام نیز بستگی دارد. به این اثر میدانی خارجی می گویند.

هیچ مدرکی از ماده تاریک وجود ندارد
مفهوم ماده تاریک یا ماده از دست رفته در سال 1933 ظاهر شد ، زمانی که کشف شد فقط یک درصد از جرم کل ستاره های موجود در کهکشان های خوشه کما برای جلوگیری از سقوط کل خوشه توسط گرانش استفاده شده است. دهه ها بعد ، در سال 1970 ، ستاره شناسان ورا روبین و کنت فورد مدار عجیب ستاره ها را کشف کردند.

در آن زمان ، جهان علمی توده ماده تاریک را مسئول این رفتار عجیب می دانست. کارشناسان معتقدند که 85٪ از جهان ماده تاریک است ، اما هیچ مدرکی ارائه نشده است. با این حال ، تیم تحقیق می گوید که چنین رفتاری را نباید به چیزی که نادیده گرفته می شود نسبت داد ، بلکه باید به تغییر گرانش نسبت داد.

[ad_2]