قیمت بنزین در پاکستان: افزایش قیمت بنزین گازوئیل پاکستان: افزایش قیمت بنزین گازوئیل در پاکستان

ژانویه 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • تورم بر مردم عادی پاکستان تأثیر گذاشته است
  • قیمت بنزین و گازوئیل در حال افزایش است
  • قیمت های جدید برای روزهای باقیمانده ژانویه
  • بنزین 109.2 ، گازوئیل 113.19 روپیه در هر لیتر

اسلام آباد
دو هفته آینده برای افرادی در پاکستان که از قبل به دلیل ویروس کرونا دچار بحران اقتصادی شده اند دشوارتر خواهد بود. دولت این کشور قیمت محصولات نفتی را افزایش داده است. طبق اعلامیه روز جمعه ، قیمت بنزین برای روزهای باقی مانده ژانویه 3.20 روپیه در هر لیتر افزایش می یابد. در کنار این ، قیمت گازوئیل نیز هر لیتر 2.95 روپیه افزایش یافته است.

قیمت های جدید بعد از نیمه شب اعمال می شود
علاوه بر بنزین و گازوئیل ، قیمت نفت سفید 3 لیتر در لیتر و گازوئیل سبک 4.42 در هر لیتر افزایش یافت. بنابراین ، قیمت بنزین طی 15 روز آینده 109.20 روپیه در هر لیتر ، گازوئیل 113.19 روپیه در هر لیتر ، نفت سفید 76.65 روپیه در هر لیتر و گازوئیل سبک 76.23 روپیه در هر لیتر خواهد بود. همه این تعرفه ها از نیمه شب 15 ژانویه اعمال می شوند.

پیش از این گزارش هایی در رسانه های این کشور منتشر شده بود مبنی بر اینکه دادگاه تنظیم مقررات نفت و گاز (اوگرا) به دولت توصیه کرده است از 16 ژانویه قیمت بنزین 11.95 روپیه در هر لیتر افزایش دهد. و نه تنها این ، پیشنهاد افزایش قیمت دیزل به ازای هر لیتر 9.57 روپیه ارائه شد. طبق گزارشی از جئو نیوز ، وزارت دارایی باید در این مورد تصمیم می گرفت. با این حال ، اوگرا هرگونه توصیه را رد کرد.

ضربه ای دیگر به یک فرد عادی
اقتصاد در حال حاضر متزلزل پاکستان به دلیل ویروس کرونا به شدت سقوط کرده است. دولت های استانی برای جلوگیری از شیوع ویروس دست به محاصره زده اند ، اما نخست وزیر عمران خان با استناد به شرایط بد اقتصادی نتوانسته است محاصره را در سراسر کشور اجرا کند. در همین حال ، بحران مواد غذایی نیز با از دست دادن جدی محصول به دلیل حمله ملخ مواجه شده است. در چنین شرایطی ، یک قربانی دیگر به یک فرد عادی ضربه زده است ، که باید با افزایش تورم روبرو شود.

[ad_2]