قدرتمندترین گذرنامه: این قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2021 است ، هند در لیست قدرتمندترین گذرنامه های جهان برای سال 2021 قرار دارد ، هند در رتبه 85 قرار دارد ، پاسپورت پاکستانی را می شناسد

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نحوه تصمیم گیری در مورد قدرت گذرنامه

اعتبار یا طبقه بندی گذرنامه یک کشور براساس این است که دارندگان این کشور می توانند بدون ویزای قبلی به چند کشور سفر کنند. این به معنای این است که چه تعداد کشور هنگام ورود به شهروندان آن کشور ویزا صادر می کنند. ویزای ورود بیشتر به کشورهای دوست صادر می شود که هیچ تهدیدی از طرف شهروندان این کشور وجود ندارد. انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) داده های خود را ارائه می دهد.

پاسپورت ژاپنی قدرتمندترین پاسپورت در جهان است

این بار کشورهای آسیایی در رتبه بندی جهانی گذرنامه های هنلی و شرکای سال 2021 سه مقام اول را به خود اختصاص داده اند. ژاپن در این رتبه در رتبه اول قرار دارد. جایی که شهروندان هنگام ورود به 191 کشور در سراسر جهان دارای سیستم ویزا هستند. ژاپنی ها برای بازدید از این 191 کشور در سراسر جهان منتظر اولین ویزا نخواهند بود. در مکان دوم سنگاپور قرار دارد ، جایی که شهروندان هندی در 190 کشور به ویزا دسترسی دارند. کره جنوبی و آلمان با هم در رده سوم قرار دارند. که در آن شهروندان کره جنوبی ویزای ورود به 189 کشور را دریافت کرده اند.

هند در فهرست گذرنامه های قدرتمند کجاست

پاسپورت هند در شاخص گذرنامه Henley در رتبه 85 قرار دارد. 58 کشور جهان به دارندگان گذرنامه هند اجازه ورود بدون ویزای قبلی را می دهند. این مکان دارای تاجیکستان با هند است. هند در سال 2020 رتبه 84 را دارد. حتی در آن زمان ، 58 کشور در سراسر جهان اجازه ورود بدون ویزا به شهروندان هند را دادند.

آمریکا مقام هفتم را به دست آورد

ایالات متحده با 5 کشور دیگر از نظر گذرنامه قدرتمند در رده هفتم قرار دارد. این کشورها شامل بلژیک ، نیوزیلند ، نروژ ، سوئیس و انگلستان است. شهروندان ایالات متحده به 185 کشور در سراسر جهان بدون ویزا دسترسی دارند. در کنار آمریکا ، پنج کشور دیگر که این مکان را اشغال کرده اند نیز دارای امکانات مشابه در 185 کشور هستند.

چین و پاکستان کجا هستند

Passport Index Global چین رتبه 70 را در این لیست دارد. شهروندان چینی این امکان را دارند که بدون ویزا وارد 75 کشور شوند. به ما اطلاع دهید که موارد عمده جاسوسی در چین وجود دارد. به همین دلیل است که شهروندان چینی حتی پس از حفظ نفوذ بسیار در گرفتن ویزا در بسیاری از کشورهای جهان مشکل دارند. در عین حال ، کشور پاکستان در این لیست بسیار تأسف آور است. پاکستان ، تامین کننده تروریسم در جهان ، در رده چهارم در انتهای لیست قرار دارد. پاکستان در رتبه 107 قرار دارد. شهروندان پاکستانی فقط در 32 کشور به ویزا دسترسی دارند.

لیست 10 گذرنامه قدرتمند را اینجا ببینید

-10-

1-ژاپن

2-سنگاپور

3-آلمان ، کره جنوبی

4-فنلاند ، ایتالیا ، لوکزامبورگ ، اسپانیا

5-اتریش ، دانمارک

6-فرانسه ، ایرلند ، هلند ، پرتغال ، سوئد

7-بلژیک ، نیوزیلند ، نروژ ، سوئیس ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا

8-استرالیا ، جمهوری چک ، یونان ، مالت

9-کانادا

10-مجارستان

[ad_2]