قانون امنیت ملی هنگ کنگ: بیش از 50 رهبر فعال در هنگ کنگ دستگیر شدند. ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و کانادا چین – استرالیا و آمریکا را محکوم می کنند

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو به همراه همتایان خود در استرالیا ، کانادا و انگلیس از دستگیری 55 رهبر و فعال هنگ کنگ در روز شنبه ابراز نگرانی کردند. در عین حال ، از دولت چین خواسته شده است که به حقوق قانونی و استقلال مردم منطقه احترام بگذارد. در بیانیه عمومی آمده است که اقدامات انجام شده تحت قانون امنیت ملی یک مسئله جدی است.

آزادی مردم مظلوم
این چهار رهبر همچنین گفتند که این قانون بیانیه مشترک چین و انگلیس را نقض کرده و چارچوب “یک کشور ، دو سیستم” را تضعیف کرده است. گفته می شود که این قانون برای سرکوب حقوق و آزادی های مردم هنگ کنگ و پایان دادن به اعتراضات و اختلاف دیدگاه های سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخابات عادلانه
از چین خواسته شده است بدون ترس از دستگیری ، به مردم آزادی و حقوق ببخشد. همچنین از انتخابات خواسته شد که در ماه سپتامبر منصفانه برگزار شود. نکته قابل توجه این است که بیش از 50 قانونگذار و فعال مخالف روز چهارشنبه به دلیل نقض قانون دستگیر شدند. وی به دلیل نقش خود در انتخابات مقدماتی ژوئیه گذشته بازداشت شد.

اساساً ، متهمی که طبق قانونی تصویب شده در هنگ کنگ مجرم شناخته شود ، می تواند 10 سال زندان داشته باشد. در همان زمان ، این فرد همدست می تواند بین 3 تا 10 سال زندان محکوم شود ، در حالی که نوجوانان می توانند 3 سال زندان ، حبس برای مدتی یا تحریم داشته باشند.

[ad_2]