فیلم طوفان خورشیدی: مدار خورشیدی فیلم طوفان خورشیدی و فوران پلاسما را ضبط می کند: انرژی ساطع شده توسط دوربین ضبط شده در دوربین

می 18, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

انفجارهایی مکرر در سطح خورشید رخ می دهد. گاهی اوقات ، هنگامی که قدرتمند هستند ، ذرات پلاسما و بار الکتریکی از زمین بیرون می آیند. برای مطالعه آنها ، آژانس فضایی ایالات متحده ناسا و آژانس فضایی اروپا ESA در فوریه سال 2020 مدار خورشیدی را راه اندازی کردند. با مشاهده پرتاب جرم تاجی (CME) که توسط خورشید یا کرافت ساطع می شود ، در فوریه سال جاری به خورشید نزدیک شد و 2 فیلم CME ضبط کرد. .

Solar Orbiter چه چیزی را دید؟

مدار خورشیدی

در 10 فوریه سال جاری ، مدارگرد خورشیدی به 7.7 میلیون کیلومتر خورشید رسید. این نصف فاصله خورشید و زمین است. این ابزار دارای سه ابزار تصویربرداری است ، بنابراین پروب هنگام عبور از خورشید به فضای سرد ، دو فیلم تهیه کرد. ساز اول خورشید را ضبط می کند ، و دوم انرژی ساطع شده از تاج خورشیدی یا جو خارجی را ثبت می کند. سومین تله ذرات باردار الکتریکی ، گرد و غبار و پرتوهای آسمانی را هنگام خروج از انفجار شکار می کند. (اعتبار: ESA و NASA / Solar Orbiter / SoloHI / NRL تیم)

تأثیر آن بر روی زمین چیست؟

این ذرات ساطع شده از انفجار خورشید معمولاً هنگام برخورد با جو زمین به صورت شفق قطبی ظاهر می شوند. با این حال ، اگر این طوفان ها تشدید شود ، ممکن است هر شهر روی زمین قطعی برق داشته باشد. طوفان خورشیدی 1989 باعث قطع برق 12 ساعته در شهر کبک کانادا شد. به همین ترتیب ، قوی ترین طوفان ژئومغناطیسی که در سال 1859 رخ داد ، شبکه تلگراف را در اروپا و آمریکا ویران کرد. در این مدت ، برخی از افراد دچار برق گرفتگی شدند و پس از آن برخی از دستگاه ها بدون باتری شروع به کار کردند.

دانشمندان می گویند امروزه جهان بیشتر به کامپیوتر و اتوماسیون وابسته شده است. در چنین شرایطی ، این بار ممکن است نتیجه طوفان خورشیدی ترسناک تر از طوفان قبلی باشد. ماهواره های خورشیدی و ماهواره ای ما می توانند در هنگام طوفان خورشیدی تحت تأثیر قرار بگیرند ، و این می تواند سیستم های ارتباطی و GPS ما را مختل کند.

فقط بسیاری از اسرار

یانیس ژوگانلیس ، دانشمند ESA ، که در مأموریت در مدار خورشید است ، گفت: “ما می خواهیم به کمک مدارهای خورشیدی در مورد چگونگی ایجاد و کنترل منظم خورشید در محیط منظومه شمسی آگاه شویم.” رازهایی درباره ستاره ما وجود دارد که پاسخی برای آنها دریافت نکرده ایم. در 6 سال آینده مدارگرد خورشیدی به قطب های خورشید نزدیک می شود ، جایی که قبلاً هیچ کاوشگری عبور نکرده است. انتظار می رود برای اولین بار عکس هایی به زمین ارسال شود.

ببینید ، آژانس فضایی اروپا ویدئویی را به اشتراک گذاشت

https://www.youtube.com/watch؟v=WzC4QUhywOw

[ad_2]