فوران های خورشیدی روی زمین: فوران های خورشیدی از خورشید می توانند به زمین برسند و باعث نورهای شمالی یا جنوبی شوند

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

یک “انفجار” اولیه از خورشید سال نو رخ داد. در 2 ژانویه انفجار شدیدی از انرژی از این ستاره رخ داد و احتمالاً در روز چهارشنبه تأثیر آن بر روی زمین مشاهده می شود. رصدخانه Solar Dynamics آژانس فضایی ایالات متحده ناسا ذرات آزاد شده هنگام انفجار را هنگام رفتن به فضا ضبط می کند. اگر این ذرات به زمین برسند چه؟

خورشید چه شد؟

کارشناسان می گویند این انفجارها به دلیل تشکیل رشته ای مغناطیسی در هسته خورشید در نیمکره جنوبی خورشید رخ داده است. این منجر به بیرون انداختن دو توده تاجی (CME) به منظومه شمسی ، یکی کند و کمی سریعتر می شود. شدت آنها ممکن است هنگام ملاقات با یکدیگر افزایش یابد. طبق سایت نجوم Space Weather ، این ذرات می توانند به زمین برسند. طبق مدل پیش بینی NOAA ، آنها می توانند در تاریخ 6 ژانویه به زمین برسند.

چه تاثیری بر روی زمین دارد؟

در چنین شرایطی جالب است بدانید که تأثیر آن بر روی زمین چگونه خواهد بود. اگر این ذرات به زمین برخورد کنند ، مناظر زیبایی را خواهید دید – به شکل نورهای شمالی یا جنوبی ، یعنی. شفق قطبی. شفق های قطبی ، که قلب را مجبور می کند فقط هنگام برخورد ذرات خورشیدی با جو زمین متولد شود. با این حال ، محققان می گویند ممکن است اثرات دیگری نیز داشته باشد.

آیا ضرر خواهد شد؟

در حالی که میدان مغناطیسی زمین انسان را در برابر تابش خطرناک خورشید محافظت می کند ، طوفان های خورشیدی می توانند بر فناوری ماهواره تأثیر بگذارند. بادهای خورشیدی می توانند باعث گرم شدن جو خارجی زمین شوند و ماهواره ها را تحت تأثیر قرار دهند. این می تواند باعث ایجاد وقفه در ناوبری GPS ، سیگنال های تلفن همراه و تلویزیون ماهواره ای شود. جریان در خطوط برق می تواند سریع باشد که باعث پرواز ترانس ها می شود. با این حال ، معمولاً چنین است. آخرین طوفان چنین قدرتمندی در سال 1859 رخ داد ، زمانی که سیستم تلگراف در اروپا خاموش شد.

[ad_2]