فروش اسلحه در ایالات متحده: دولت جو بایدن فروش اسلحه به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را متوقف می کند ، از جمله جنگنده های F 35 – جو بایدن عربستان ، امارات ، F-35 و فروش اسلحه را شوک می دهد

ژانویه 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • جو بایدن ضربه بزرگی به ویژه های سعودی و امارات دونالد ترامپ وارد کرد
  • دولت جدید ایالات متحده فروش سلاح های مرگبار به ارزش میلیاردها دلار را ممنوع کرده است.
  • ایالات متحده گفته است که در حال بررسی جامع معاملات تسلیحاتی ترامپ است

واشنگتن
جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، فروش اسلحه به ارزش میلیاردها دلار را که ضربه بزرگی به نیروهای ویژه سعودی و امارات دونالد ترامپ وارد کرده ، ممنوع کرده است. ایالات متحده گفته است که در حال بررسی جامع معاملات تسلیحاتی ترامپ است. در همان زمان ، وزیر خارجه جدید ایالات متحده آنتونی بلینکن این موضوع را تأیید کرد و گفت که این یک گام نمادین برای دولت جدید است. این توافق نامه ها شامل معامله ای با امارات برای کشنده ترین جت جنگنده F-35 آمریکا است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که توافقنامه تسلیحاتی پیش رو در دست بررسی است و نمادی از آغاز دولت جدید است. وی گفت که دولت جدید اطمینان حاصل خواهد کرد که هر آنچه در نظر گرفته شود باید اهداف استراتژیک و سیاست خارجی ما را ادامه دهد. بلینکن نگفت که این اظهارات را برای کدام کشور بیان کرده است. به دنبال توافق تسلیحاتی چند میلیارد دلاری ترامپ ، اکنون بررسی بایدن از آنها به عنوان نشانه ای از یک تغییر عمده در سیاست های ایالات متحده تلقی می شود.
امارات جنگنده های F-35 و هواپیماهای بدون سرنشین MQ-9 را به فروش می رساند
بایدن پس از به دست گرفتن قدرت بسیاری از تصمیمات ترامپ را لغو کرد
وال استریت ژورنال پیش از این در گزارش خود گفته بود که دولت بایدن عربستان را از تهیه سلاح های بسیار کشنده و F-35 به امارات ممنوع کرده است. ایالات متحده این اقدام را در زمانی انجام داد كه بایدن یك هفته پیش قول داد كه روابط آمریكا با عربستان سعودی را مرور خواهد كرد. از آن زمان ، بایدن بسیاری از تصمیمات ترامپ از زمان روی کار آمدن را لغو یا تجدید نظر کرده است.

پیش از این ، ترامپ روابط خود را با اسرائیل ، عربستان سعودی و امارات تعمیق بخشیده بود تا حداکثر فشار را به ایران وارد کند. ایالات متحده یک معامله تسلیحاتی به ارزش بیش از 1،000 73،000 کرون روپیه را برای امارات متحده عربی تصویب کرده است. از طریق این معامله ، ایالات متحده باید برای هواپیماهای جنگنده F-35 و MQ-9 Reaper در اختیار امارات قرار گیرد. مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه وقت آمریکا گفته بود که بیش از 23 میلیارد دلار در این معامله بسیاری از سیستم های تسلیحاتی مدرن را در اختیار امارات متحده عربی قرار می دهد. ترامپ همچنین معامله بزرگی برای دادن سلاح های کشنده به عربستان سعودی انجام داد.

[ad_2]